Liga futbolu amerykańskiego w Poznaniu!

Czas na kolejny sportowy temat, a mianowicie.. Armię Poznań czyli ligę futbolu amerykańskiego, którą spotkać możecie właśnie w Poznaniu. Piotr Szulc zaprosił do rozmowy jej przedstawicieli, którzy opowiedzili nam trochę więcej na temat tego czym się zajmują.

Armia Poznań powstała w 2018 roku w wyniku fuzji dwóch, wielkopolskich zespołów – Kozłów i Patriotów. Założeniem było stworzenie jednego ośrok futbolowego, który włączy się do walki o najwyższe cele w elicie Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Piotr Szulc w naszym studio porozmawiał z dwójką graczy, którzy niedawno zakończyli rozgrywki drugiej ligi – Witkiem Gajewskim i Dawidem Jokszem.

Witek w Armii Poznań gra już od 2013r. Pierwotnie grał w drużynie Patrioci Poznań, która połączyła się z drużyną Kozłów. I w końcu, po ponad 15 latach, mamy w Poznaniu mistrzostwo. Dawid z kolei gra w teamie od około roku, chociaż przyznaje, że zgłosić chciał się już dużo wcześniej, był jednak za młody. Gdy osiągnał wymagany wiek znalazł ogłoszenie na Facebooku i postanowił spróbować swoich sił.

Warto dodać, że nie jest to jednak łatwy sport. Wymaga kondycji i dobrej sprawności fizycznej, trzeba liczyć się też z możliwościa wystąpienia różnych kontuzji.

-To zależy trochę od pozycji. Ja akurat, na mojej pozycji, bo jestem rozgrywającym, właściwie dosyć rzadko kogoś uderzam, raczej to mnie wszyscy gonią i chcą mnie uderzyć. – opowiada Witek Gajewski.

Niesamowicie ważny jest też okres przygotowawczy do zawodów. Wymaga on zdecydowania, siły, dobrej organizacji czasu i dużej determinacji. Gracze podkreślają jednak, że przy odpowiednim podejściu, można wszystko ze sobą pogodzić. Sam sezon trwa około 3-4 miesiące, a finały są w lipcu.

Armia Poznań to fajna, sportowa inicjatywa, która może być ciekawą alternatywą dla osób znudzonych popularnymi dyscyplinami sportowymi. Niewątpliwie dostarcza dużo emocji. Połuchajcie całej rozmowy naszych gości z Piotrem Szulcem i zadecydujcie sami czy to mogłoby być coś dla Was!