Podróże małe i duże na poznańskich targach

Piotr Szulc zaprosił do naszego studia Martę Szydłowską i Klaudię Jóźwińską, które przybliżyły nam temat zbliżających się targów turystycznych.

Już niedługo, bo w dniach 24-26 września odbędą się Targi Caravans Salon i Tour Salon, które będą gratką nie tylko dla fanów zwiedzania świata.

Podróżowanie kamperem w ostatnich latach cieszy się coraz większym powodzeniem. Podróżujemy po Polsce, ale też za granicę i robimy to coraz częściej. Wydaje się, że nasza pandemiczna rzeczywistość w wielu ludziach obudziła chęć do podróżowania czy zwiedzania.

Myślę, że dzięki pandemii ten sposób spędzania wolnego czasu wzrósł. To widać już od ponad roku, gdzie ludzie, którzy nigdy nie myśleli o tym, żeby podróżować kamperem, kupili takiego kampera bądź wypożyczyli van kampera i podróżują po Europie czy po Polsce. – odpowiada Marta Szydłowska.

Okazuje się, że spośród tych pojazdów wyodrębnić możemy różne kategorie: bardziej eksluzywną formę czyli pełną integrę, półintegry czy van kampery. Wszystkie z nich oczywiście obejrzymy podczas targów.

Poza możliwością obejrzenia pojazdów, będzie można też porozmawiać z podróżnikami i gośćmi, którzy doradzą nie tylko w kwestii wyboru kampera, ale też podpowiedzą gdzie takim kamperem parkować i jak dbać o taki pojazd, by służył nam jak najdłużej.

Targi podróżnicze Tour Salon to z kolei ponad 60 wystawców z różnych regionów. Zaprezentuje się między innymi Gdańsk, Olsztyn czy Wrocław, ale też wiele innych.

-Będą też pokazane różne szlaki, czy to wodne, czy lądowe lub rowerowe. Przy współpracy z partnerami powiat poznański zaprezentuje też szlak kulinarny Dolnego Ślądka. Każdy z nas lubi zwiedzać dany region poprzez kuchnię regionalną. Także poznamy Dolny Śląsk, Mazury czy też właśnie Wielkopolskę. – tłumaczy Klaudia Jóźwińska.

Udział w takich targach otwiera przed nami wiele możliwości. Poznajemy różne regiony Polski, a co za tym idzie, możemy zdecydować, które miejsca są nam najbliższe lub zainspirować się tymi, które do tej pory wydawały się nas nie interesować.

To już kolejna edycja targów turystycznych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród poznaniaków, ale też mieszkańców innych miast. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, zachęcamy do posłuchania całej rozmowy z naszymi gośćmi.