Hej Poznań!

Standardowo w poniedziałek zapraszamy Was przed ekrany już od 8:30!

 

W naszym programie jak zawsze nie zabraknie emocji, w studio pojawią się niesamowici goście, a Jakub Reszka przygotuje jedno ze swoich popisowych dań. Sprawdźcie, kto odwiedzi nas w tym tygodniu!

Ania Drzazga do rozmowy zaprosiła między innymi Krzysztofa Skrzypka z którym porozmawia o MMA. To dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą przy dużym zakresie dozwolonych technik (w zasadzie dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni). Krzysztof Skrzypek to wyjątkowa postać w świecie MMA. To najbardziej doświadczony i wciąż najczęściej zatrudniany konferansjer sportów walki w Polsce. W ringach i klatkach zapowiadał byłych i aktualnych mistrzów świata i olimpijskich. Prywatnie były zawodnik i posiadacz brązowego pasa kyokushin karate i purpurowego w brazylijskim jiu-jitsu.

W naszym studio pojawi się też Krzysztof Król z Kolektywu Rozbrat. Jak właściwie wygląda sytuacja tej grupy? Otóż okazuje się, że sqatersi nadal walczą o prawo do terenu, który zajmują od lat. Nasz gość w rozmowie z Anią Drzazgą opowie więcej na ten temat.

Z kolei Piotr Szulc na naszych kanapach usiądzie razem z Xanderem Michalakiem, francuskim vloggerem i fotografem mieszkający od niedawna w Poznaniu. Xander opowie nam o o jego rodzinnym mieście, czyli Paryżu!

Pojawi się też Martyna Nicińska z CK Zamek, która przybliży nam wydarzenie o nazwie LGBT Film Festival 2021 odbywające się w Kinie Pałacowym. Festiwal zaczyna się już w ten poniedziałek, a my zapytamy między innymi o to, jak poznaniacy odbierają to wydarzenie i co ciekawego będziemy mogli obejrzeć.

Piotr Szulc zdecydował się też na poruszenie kolejnego, sportowego tematu czyli biegu… z Niemiec do Rosji! Lions Charity Run to biegowa inicjatywa, której celem jest zbieranie pieniędzy na rzecz chorych dzieci z placówek w Poznaniu. Już w ten wtorek będzie można dołączyć do biegu w Malborku! Więcej o tym opowiedzą inicjator dr biegu Mariusz Szeib oraz prof. Jacek Trębecki.

Nasze poranne spotkanie z Wami uświetni jak zawsze Jakub Reszka, który tym razem przygotuje dla Was konkretne śniadanie! Burger z guacamole i serem halloumi brzmi zachęcająco? Więcej zdradzić nie możemy, za to możemy obiecać, że będzie pysznie!