„Rak Piersi. Onkologia i Plastyka” – specjaliści z całej Polski na poznańskiej konferencji

W Poznaniu trwa V konferencja „Rak Piersi. Onkologia i Plastyka”, będąca największym wydarzeniem w Polsce poświęconym tej tematyce.

 

Konferencja poświęcona jest nowotworowi piersi, który jak wynika z danych statystycznych, jest najczęstszym nowotworem złośliwym wśród kobiet w Polsce. Według szacunków co roku zachorowuje na niego ok. 20 tysięcy kobiet. Właśnie dlatego lekarze i specjaliści apelują o profilaktykę, a także dążą do tego, by dzięki postępom medycyny zwalczyć raka jak najszybciej.

To już piąta edycja poznańskiej konferencji „Rak Piersi. Onkologia i Plastyka”. Tym razem wydarzenie odbywa się hybrydowo, co oznacza, że ok. 250 specjalistów łączy się zdalnie z organizatorami.

Konferencję otworzył w piątek Jacek Jaśkowiak, który przypomniał, że nowotwór może dotknąć każdego, a co roku tysiące kobiet słyszy diagnozę o raku piersi. Prezydent Poznania nie ukrywa, że cieszy go, że to właśnie w stolicy Wielkopolski lekarze i naukowcy z całej Polski wymieniają się doświadczeniami i wiedzą, co przyniesie pozytywne skutki dla wszystkich Polek.

Podczas wydarzenia omawiane są m.in. najnowsze metody i technologie leczenia raka piersi i niesienia pomocy kobietom. Jak wyjaśnia dr hab. n. med. Dawid Murawa, prof. UZ, prof. WSZUiE, wiele rozmów poświęconych jest także m.in. tematyce chirurgicznej, ale także kwestiom związanym z genetyką.

Organizatorem Konferencji jest wydawnictw Temida. Konferencja zakończy się dzisiaj.