Kolejni zatrzymani na poznańskim lotnisku. Chcieli wylecieć z Polski

Na poznańskim lotnisku zatrzymano kolejne osoby, które były poszukiwane przez organy ścigania.

Pierwszą z poszukiwanych była 45-letnia kobieta chcąca wylecieć z Poznania do Dublina. Podczas odprawy okazało się, że figuruje w systemach służb jako osoba poszukiwana na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Kłodzki.

Jak ustalili funkcjonariusze straży granicznej, kobieta miała do odbycia 25 dni kary pozbawienia wolności w związku z nieuiszczoną karą grzywny.

Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań funkcjonariusze zgodnie z decyzją organu ścigającego przekazali, że 45-latka może zostać zwolniona z zatrzymania, jeśli ureguluje zaległą należność na wskazane konto sądu. Podróżna skorzystała z tej możliwości i po wpłacie mogła opuścić lotnisko.

Drugą z zatrzymanych osób był 30-letni obywatel Gruzji poszukiwany przez sąd w Poznaniu. Mężczyzna chciał wylecieć z Poznania do Tbilisi.

Straż graniczna ustaliła jednak, że poznański sąd poszukuje go w związku z koniecznością odbycia 4 dni pozbawienia wolności w zamian za niezapłaconą 100-złotową grzywnę.

Podczas ustalania aktualności poszukiwań funkcjonariusze zostali poinformowani o możliwości zwolnienia cudzoziemca pod warunkiem uregulowania przez niego zaległości.

Gruzin natychmiast uregulował należność wpłacając podaną kwotę na wskazane przez sąd konto bankowe i został zwolniony.