Ostatnia w tym roku Jedzielnia. Tym razem w centrum miasta

W sobotę odbędzie się ostatnia w tym roku Jedzielnia, czyli wyjątkowa inicjatywa umożliwiająca lokalnym restauratorom zaprezentowanie swojej oferty, a klientom spróbowanie dań w atrakcyjnych cenach.

 

Podczas Jedzielni restauracje z danego rejonu mogą zaprezentować swoją ofertę poza lokalami. Ma to pomóc w promowaniu miejsc gastronomicznych wśród poznaniaków, którzy często nie znają oferty restauracyjnej w okolicy lub z przyzwyczajenia korzystają z usług wciąż tych samych, nie zdając sobie sprawy z urozmaiconej mapy gastronomicznej miasta.

Podczas wydarzenia każdy z lokali biorących udział w akcji przedstawia swoje popisowe dania w wersji pokazowej. Wszystkie dostępne są w cenie 10 złotych. W ten sposób odwiedzający mogą spróbować kilku z różnych restauracji bez konieczności wydawania zbyt dużych kwot.

W tym roku dodatkowo każdy lokal ma również możliwość przygotowania jednego dania premium w cenie do 15 złotych.

Jedzielnia odbywa się na świeżym powietrzu w różnych rejonach miasta. Ostatnia w tym roku jej odsłona odbędzie się 2 października w centrum miasta – na ul. św. Marcin. Wstęp jest wolny. Wydarzenie planowane jest w godzinach 12:00-17:00.