Spacery, moda, przejażdżki, kultura i… dużo jedzenia, czyli sobota w Poznaniu

Pogoda w sobotę zapowiada się przyjemnie, dlatego tym bardziej warto skorzystać z oferty weekendowej w mieście. Gdzie się wybrać i co robić? Oto kilka propozycji.

 

Weekend warto rozpocząć od… zakupów i uzupełnienia garderoby. Rozpoczynająca się jesień to dobry moment na uzupełnienie braków w szafach. Warto przy tym wesprzeć polskich projektantów. Chcąc dobrać odzież i dodatki warto wybrać się na trwający Open Showroom by TUTU w Starym Browarze. Wegańskie buty, garnitur z czerwonego aksamitu, bluza z frędzlami, kopertowa sukienka z printem „WOLNOŚĆ” – to tylko kilka modowych „ciekawostek”, które będzie można zobaczyć, dotknąć, przymierzyć i kupić w trakcie wydarzenia. Open Showroom dostępne jest w Atrium do godziny 21:00.

Dziś i jutro ostatnia szansa na przejechanie się kultową kolejką Maltanka. W ten weekend kończy się tegoroczny sezon charakterystycznej ciuchci. Dla pasażerów przygotowano Dni Pary, a to oznacza, że na tory wyjedzie także m.in. najstarszy polski parowóz, czyli Borsig Bn2t.

Ci, którzy wolą spacer mogą skorzystać z Jesiennej włóczęgi rodzinnej, czyli wyjątkowego spaceru dla rodzin z dziećmi. Uczestnicy poznają sekrety skrywane przez rzeczne głębiny, a także dowiedzą się co się stało z poznańskimi wyspami. W jaki sposób zmieniła się rzeka i jej okolice? Jakie ślady przeszłości i pierwszych mieszkańców skrywane są pod wodą? Zapowiada się prawdziwie rzeczna wyprawa. Zostały ostatnie bilety na to wydarzenie dostępne online.

Skoro było coś dla dzieci to i coś dla najstarszych mieszkańców. Trwa cykl wydarzeń skierowanych do poznańskich seniorów, czyli Senioralni. Przygotowano szereg atrakcji, które umilą czas w ciągu dnia.

Nie można pominąć także Targów Smaki Regionów na MTP. Jak zapowiadają organizatorzy w tym roku na terenie MTP zagości prawie 190 wystawców, którzy będą prezentować najróżniejsze przysmaki z różnych zakątków Polski. Nie zabraknie producentów naturalnej i tradycyjnej żywności. Będzie także bardzo „eko” – większość wystawców zaprezentuje żywność ekologiczną, bez dodatków chemicznych. Na Scenie Kulinarnej będą się odbywać pokazy gotowania z udziałem najlepszych polskich kucharzy. Na sobotę zaplanowano nieoficjalne… święto bigosu. Na zwiedzających czekać będzie wielki gar kultowej, polskiej potrawy, którą będzie można się poczęstować.

Jednocześnie na terenie MTP odbywać się będzie Jesienny Targ Ogrodniczy. Pojawią się na nim przede wszystkim lokalni producenci i dystrybutorzy roślin, narzędzi i dekoracji ogrodowych. Będzie można również kupić drzewa i krzewy owocowe i ozdobne, cebule roślinne, nasiona traw i warzyw, narzędzia do pracy w ogrodzie, nawozy, podłoża, rośliny doniczkowe, produkty regionalne, a także małą architekturę czy elementy dekoracyjne do domu i ogrodu.

Pozostając w temacie jedzenia nie można zapomnieć o ostatniej w tym roku Jedzielni. Tym razem zagości w centrum miasta, na ul. św. Marcin.

Podczas wydarzenia każdy z lokali biorących udział w akcji przedstawia swoje popisowe dania w wersji pokazowej. Wszystkie dostępne są w cenie 10 złotych. W ten sposób odwiedzający mogą spróbować kilku z różnych restauracji bez konieczności wydawania zbyt dużych kwot. W tym roku dodatkowo każdy lokal ma również możliwość przygotowania jednego dania premium w cenie do 15 złotych.

Ciekawym pomysłem jest również wybranie się do najnowszej atrakcji Poznania, czyli Centrum Szyfrów Enigma. To wyjątkowe miejsce przybliżające nie tylko historię poznańskich kryptologów, którzy złamali kod niemieckiej maszyny szyfrującej, ale także podróż przez historię kryptologii matematyki, które przyczyniły się do rozwoju technologii stosowanej obecnie w codziennym życiu.

Miłośnicy fotografii mogą zajrzeć do Brodziak Gallery, gdzie trwa jubileuszowa wystawa “Ani trochę” nawiązująca do pierwszej wystawy Szymona Brodziaka.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.