Studenci wracają na zajęcia – ZTM Poznań zwiększa liczbę kursów tramwajów i zmienia rozkład linii nr 198

Po miesiącu od powrotu uczniów do szkolnych ławek, do zajęć wracają również studenci. W związku z rozpoczęciem roku akademickiego i powrotem do zajęć w formie stacjonarnej, ZTM Poznań wprowadzi zmiany w rozkładach jazdy.

 

Jak wyjaśnia Jan Gosiewski, dyrektor ZTM Poznań spółka spodziewa się zwiększonego ruchu pasażerskiego w związku z powrotem nauki stacjonarnej na uczelniach wyższych. Poznań jest miastem akademickim, a infrastruktura w mieście zapewnia dogodny dojazd komunikacją zbiorową do ośrodków akademickich.

Od 4 października w dni robocze w godzinach 9:00-13:30 na liniach tramwajowych zostanie wprowadzona 12-minutowa częstotliwość kursów w miejsce obecnego taktu 15-minutowego (linie nr 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17 i 18). Tramwaje będą podjeżdżały na przystanek co 12 minut, czyli 5 razy na godzinę.

Dodatkowo, w dni robocze na linii autobusowej nr 198 będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy ze zwiększoną liczba kursów z wjazdem na Kampus UAM Morasko (do przystanku UAM Wydział Historyczny).