Festiwal Osieckiej i wyjątkowy spektakl w Teatrze Nowym

Ania Drzazga i Piotr Szulc porozmawiali z Rafałem Michalczukiem z Teatru Nowego, który opowiedział o kolejnej już edycji Festiwalu Osieckiej oraz niezwykle ważnej społecznie sztuce pod tytułem ‘Tak sobie pływam w Kosmosie’.

Nie wszyscy wiedzą, że Teatr Nowy w przyszłym roku obchodzić będzie swoje stulecie. Przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia trwają już od dawna, a w Teatrze czeka nas parę zmian, między innymi dotyczących kolorystyki. Warto podkreślić, że Teatr działał też w trakcie pandemii, a wiele spektakli można było obejrzeć online.

Festiwal Pamiętajmy o Osieckiej, to kolejna już edycja tego niesamowitego wydarzenia, które przede wszystkim jest oddaniem hołdu wyjątkowej artystce i jej twórczości. W tym roku odbędzie się on w dniach 8-10 października, a areną dla festiwalowych wydarzeń będzie właśnie poznański Teatr Nowy.

-Na żywo jak zwykle dwunastu finalistów, po dwie piosenki z dość szerokiego repertuaru, bo tam jest chyba około 2.500 piosenek do wyboru, także myślę, że każdy coś fajnego dla siebie znajdzie. Do tego ubiegłoroczna laureatka da bardzo fajny koncert etno-jazz się zapowiada czy recital pod tytułem Wolność Miłości. – opowiada Rafał Michalczuk.

Dla widzów, którzy nie będą mogli dotrzeć do Teatru mamy dobre wieści – cały festiwal będzie transmitowany na żywo w dniach 9-10 października pod adresem live.teatrnowy.pl.

‘Tak sobie pływam w Kosmosie’ to jeden ze spektakli, które możecie obejrzeć w teatrze. To obraz młodych ludzi, którzy są samotni i nieszczęśliwi. Bez wątpienia poruszanie takich tematów jest bardzo ważne w przestrzeni publicznej. Często nie zdajemy sobie sprawy z jakimi trudnościami borykają się otaczające nas osoby, które niejednokrotnie zamiast cieszyć się życiem, toczą bardzo trudną, wewnętrzną walkę. Nie zawsze ją niestety wygrywają i między innymi o tym jest ten spektakl.

Zapraszamy Was serdecznie na zbliżający się Festiwal Pamiętajmy o Osieckiej i do zapoznania się ze szczegółami na stronie Teatru Nowego w Poznaniu.