O żywności, mistrzach kuchni, trendach konsumentów i pakowaniu, czyli Targi Polagra na MTP

Niemal 200 wystawców od dziś będzie prezentować swoją ofertę na targach Polagra. NIe zabraknie pokazów kulinarnych, warsztatów z szefami kuchni, spotkań, dyskusji czy też konkursu dla pasjonatów piekarstwa.

 

Targi Polagra są jednymi z najbardziej znanych i charakterystycznych dla Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku będą organizowane w formie hybrydowej – zarówno stacjonarnie jak i online.

W wydarzeniu weźmie udział niemal 200 wystawców, którzy zaprezentują zarówno wysokiej jakości żywność jak i rozwiązania technologiczne dla sektora spożywczego. W części Foodtech znajdą się maszyny i urządzenia, a w Salonie Food coś dla siebie znajdą kupcy z sieci handlowych, przedstawicieli hurtowni i sektora HoReCa.

Jak zwykle w ramach wydarzenia przygotowano specjalne strefy warsztatowe i pokazowe. Przez trzy targowe dni odbywać się będą pokazy kulinarne Master Class Show prowadzone przez najlepszych szefów kuchni.

Przez cały czas wydarzenia odbywać się będzie także ogólnopolski konkurs dla piekarzy Master Baker, którzy będą rywalizować w czterech kategoriach – piekarze zawodowcy, piekarze amatorzy, Koła Gospodyń Wiejskich, uczniowie szkół. Równocześnie trwać będzie Forum Piekarskie – Zdrowe Pieczywo.

W ramach Polagry nie zabraknie też wydarzeń branżowych, które reagują na obecne trendy konsumenckie. Oznacza to, że można spodziewać się rozmów m.in. na temat eksportu żywności, promocji polskiej żywności za granicę, a także przyszłości mięsa i produktów odzwierzęcych.

W programie znalazły się również szkolenia dot. najnowszych trendów i obowiązków prawnych w oznakowaniu, opakowaniu i dystrybucji żywności oraz dotyczące takich zagadnień jak ulga na robotyzację w przedsiębiorstwach branży spożywczej oraz opakowaniowej.

Pozostając w temacie opakowań należy wspomnieć o targach Taropak, w ramach których zaprezentują się firmy prezentujące urządzenia pakujące i maszyny do wyrobu opakowań.

Targi Polagra i Taropak będą odbywać się w dniach 4-6 października na terenie MTP.