Spotkanie z konsulem generalnym Niemiec w Bazarze Poznańskim

W tym roku przypada 30-lecie podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i wzajemnym współpracy. Z tej okazji w Poznaniu odbyło się spotkanie z udziałem władz miasta i województwa wielkopolskiego z konsulem generalnym Niemiec.

 

Traktat między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec podpisano w 1991 roku po przemianach politycznych w Europie. Był niezwykle ważnym dokumentem, który do dziś jest podstawą wzajemnych relacji i współpracy sąsiedzkiej.

Jak podkreślał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, przez 30 lat obie strony udowodniły, że kierowanie się wzajemnym dobrem oraz umiejętność dialogu, budowania zaufania i zrozumienia przynosi upragniony efekt. Ważna współpraca m.in. gospodarcza zaowocowała licznymi inwestycjami w Polsce, w tym głównie w Wielkopolsce. Jednym z największych pracodawców w regionie jest Volkswagen.

„Kiedy podpisano traktat między Polską a Niemcami wszyscy sygnatariusze mieli nadzieję na poprawę stosunków między naszymi krajami. Możemy teraz powiedzieć, że ojcowie tego porozumienia mogą być dumni z tego co osiągnęliśmy do tej pory. Patrząc na straszną krzywdę, jaką Niemcy wyrządzili Polakom podczas II wojny światowej, można stwierdzić, że tak pozytywny rozwój naszych relacji na przestrzeni 30 lat to cud” – podkreślił Hans Jörg Neumann, konsul generalny Niemiec w Polsce

Spotkanie odbyło się w Bazarze Poznańskim na zaproszenie konsula generalnego Niemiec w Polsce.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.