Akcja uliczna “Prawdziwa Cena Mleka”

8 października w Poznaniu kampania Białe Kłamstwa fundacji Viva! przeprowadziła akcję uliczną, która dotyczyła wykorzystywania krów w przemyśle mleczarskim. Życie tych zwierząt jest okupione niepotrzebnym cierpieniem, a procesy, które zachodzą na drodze do pozyskania mleka, są wysoce nieetyczne.

Podczas wydarzenia przechodnie mogli zdobyć wiedzę na temat przemysłu mlecznego i dowiedzieć się czym i jak zastąpić produkty pochodzenia zwierzęcego w codziennej diecie.
 
W 2021 roku świat roślinnych alternatyw dla mleka, jogurtów, serów i innych produktów nabiałowych jest dostępny niemalże na każdym kroku.
Jak też potwierdzają liczne badania naukowe, spożycie mleka wiąże się ze zwiększonym ryzykiem choroby Parkinsona, raka prostaty czy raka jajnika.
 
Człowiek nie potrzebuje produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym produktów mlecznych. Sposób ich pozyskiwania jest wysoce nieetyczny, dlatego zależy nam na informowaniu konsumentów o możliwości wyboru napojów roślinnych i innych alternatyw nabiału, a przede wszystkim o zależnościach, które zachodzą między zwierzęciem a gotowym sklepowym produktem. Uważamy, że konsument ma prawo wiedzieć, w jaki sposób pozyskiwane jest jego pożywienie, czego niestety nie robi przemysł mleczny, a wręcz przeciwnie, ukazuje nam sielskie życie zwierząt na zielonych łąkach, które ma się nijak do rzeczywistości, w jakiej żyją i „hodowane” są krowy mleczne – mówi Dawid Rakoczy, koordynator kampanii Białe Kłamstwa.
 
Strona kampanii: