Zbiórka krwi na Wildzie już dziś. Przygotowano specjalne niespodzianki dla krwiodawców

Weekend można rozpocząć od uratowania zdrowia i życia innych, czyli poprzez podzielenie się najcenniejszym lekiem, jak nazywana jest krew. Do udziału w zbiórce krwi zaprasza Rada Osiedla Wilda, która przygotowała także wyjątkowe niespodzianki dla krwiodawców.

 

Krew nie bez powodu nazywana jest najcenniejszym lekiem – to właśnie ona często jest niezbędna do uratowania zdrowia i życia drugiego człowieka, a mimo postępu nauki i medycyny, nie można wyprodukować jej sztucznie. Właśnie dlatego krwiodawstwo jest bardzo istotne.

Rada Osiedla Wilda zaprasza na dzisiejszą zbiórkę, która odbędzie się w okolicy Rynku Wildeckiego, gdzie stanie krwiobus. Prawdopodobnie będzie to w rejonie placu Marii Skłodowskiej-Curie.

Zbiórka będzie odbywać się w godzinach 9:00-13:00.

Dla osób, które zdecydują się oddać krew i będą mogły to zrobić przygotowano specjalne niespodzianki. Poza standardowym pakietem kalorycznym przygotowano dodatkowe upominki. Wraz z partnerami – lokalnymi firmami działającymi na terenie Wildy – przygotowano 20% rabaty do wykorzystania np. u fotografa, w salonie urody czy w restauracji.

Organizatorami akcji są Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz Rada Osiedla Wilda.