Ścieżka pieszo-rowerowa na Szachtach przyciąga tłumy poznaniaków

Piękna niedzielna pogoda sprzyja spacerom. Wygląda na to że większość poznaniaków wybrała na ten cel poznańskie Szachty, a nowa ścieżka oddana miesiąc temu do użytku przeżywa prawdziwe oblężenie.

Wybudowanie ścieżki zleciła Rada Osiedla Fabianowo-Kotowo, która sfinansowała prace ze środków będących w jej dyspozycji.

Po północnej stronie Stawu Rozlanego na Gliniankach wybudowano utwardzoną ścieżkę, która ma służyć zarówno pieszym jak i rowerzystom. Na ok. 800-metrowym odcinku wykonano nawierzchnię z materiału żwirowo-żywicznego, który zapewnia „przepuszczalność” wody opadowej do gruntu i rozprowadzanie jej do gleby.

Na trasie wykonano zakola, w których ustawiono małą architekturę – ławki i kosze na śmieci. Pozostawiono także miejsce na wózki dziecięce i osób z niepełnosprawnościami. W ramach inwestycji wykonano także nowe obsadzenia zieleni.

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, prace zakończono i uzyskano niezbędne odbiory. Dzięki temu spacerowicze i rowerzyści mogą już korzystać z nowej infrastruktury.

Prace kosztowały niemal 888 tysięcy złotych.