Milion złotych w rok. Zarobki wielkopolskiego lekarza budzą kontrowersje

Milion złotych – tyle w ciągu roku zarobił jeden z wielkopolskich lekarzy w jednym szpitalu. Informację potwierdził podczas konferencji prasowej dyrektor placówki. Sprawa wywołała kontrowersje i oburzenie części lokalnej społeczności.

 

Placówką, w której lekarzowi udało się osiągnąć taki „wynik” jest Szpital Specjalistyczny w Pile. Początkowo w lokalnym środowisku pojawiły się plotki dotyczące tego, że jeden z lekarzy miejscowej placówki w ciągu roku zarobił milion złotych. W czasach, gdy szpitale zmagają się z problemami finansowymi, a w całej Polsce trwa protest medyków domagających się podwyżki, plotka wzbudziła oburzenie części mieszkańców.

Sprawa nabrała takiego rozgłosu, że wypowiedział się dyrektor szpitala, Wojciech Szafrański. Jak podaje portal twoja.pila.pl, dyrektor przyznał, że jeden z lekarzy placówki w ciągu roku otrzymał tak wysokie wynagrodzenie w ramach pracy na terenie pilskiej placówki. Wyjaśnił, że dotyczy to lekarza kontraktowego, który pracuje na podstawie sparametryzowanej umowy, co oznacza, że jego wynagrodzenie zależy od wykonanej pracy.

Miesięcznie to średnio ok. 85 tysięcy złotych wynagrodzenia.

Jak podaje lokalny portal, w rozmowie z dziennikarzami dyrektor Szafrański miał przyznać, że wynagrodzenia dla pracowników szpitala wynoszą ok. 77% budżetu placówki. Budżet Szpitala Specjalistycznego w pile wynosi ok. 180 mln złotych.