Budowa kolejnego domu opiekuńczo-wychowawczego na Ławicy. Na jakim etapie są prace?

Przy ul. Perzyckiej powstaje drugi budynek domu opiekuńczo-wychowawczego Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”. Obiekt będzie niemal identyczny z tym, który oddano do użytku kilka miesięcy temu. Zapewni bardziej komfortowe warunki do życia i nauki podopiecznym placówki oraz do pracy dla opiekunów.

 

Na działce przy ul. Perzyckiej powstaje kompleks budynków będących siedzibą Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”. Nowy dom, podobnie jak pierwszy stojący już tuż obok, będzie miał pokoje jedno- i dwuosobowe. Do dyspozycji wychowanków będą również sala do wypoczynku, pokój zabaw, miejsce do cichej nauki, pokój telewizyjny oraz kuchnia z jadalnią.

Wychowawcy także zyskają swój pokój, a w budynku znajdzie się również pomieszczenie gospodarcze. Przygotowany zostanie też pokój gościnny.

Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W ramach zadania wykonawca zagospodaruje teren wokół budynku i wzniesie ogrodzenie od strony ul. Perzyckiej.

Obecnie dom ma już fundamenty oraz ściany parteru. Kończy się także murowanie ścian na pierwszym piętrze. Jak przekazał dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie, Tomasz Płóciniczak, jeszcze w tym miesiącu planowane jest zadaszenie budynku.

Inwestycja realizowana jest w ramach działań Miasta Poznań zmierzających do standaryzacji placówek opiekuńczo-wychowawczych, a tym samym dostosowanie ich do wymogów ustawy.