“Jeżyce Wzajemność” – wyjątkowa inicjatywa i wydarzenie na Jeżycach

W najbliższą niedzielę przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Z tej okazji już jutro, 15 października, na poznańskich Jeżycach zostanie zorganizowane wydarzenie „Jeżyce Wzajemność” mające podkreślać rolę wspólnego działania i wzajemności, by rozwiązać problemy.

 

Jeżyce Wzajemność to wydarzenie organizowane przez Partnerstwo Jeżyckie. Celem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o wartości wzajemności oraz lokalna integracja. Organizatorzy chcą pokazać, jak wzajemna pomoc może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów.

W programie wydarzenia zaplanowanego na piątek (15 października) przy Gablocie na płycie Rynku Jeżyckiego, znalazł się szereg atrakcji. Na Targu Wzajemności będzie można wymienić się różnymi rzeczami, które są już niepotrzebne właścicielom, ale mogą znaleźć nowy dom i przydać się komuś innemu. To np. odzież, przedmioty czy książki. Będzie można je również sprzedawać.

Osoby zainteresowane wystawieniem się proszone są o przesłanie wiadomości do organizatorów lub w dniu wydarzenia o podejście do organizatora.

Dostępna będzie również Pomoc Wzajemna, czyli konsultacje ze specjalistami. Dostępni będą: sanitariusz, pracownik socjalny, doradca zawodowy, pracownik Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka oraz streetworkerzy ze Stowarzyszenia Pogotowie Społeczne i Fundacja Barka.

Kolejnym punktem wydarzenia będzie Nauka Wzajemna, czyli warsztaty prowadzone przez przedsiębiorstwa społeczne. O godzinie 14:30 IGI – Art poprowadzi warsztaty rękodzieła – przy gablocie, natomiast o 14:00 Fundacja Akceptacja zorganizuje pokaz pierwszej pomoc – także przy gablocie.

W czasie trwania wydarzenia, czyli w godzinach 14:00-16:00, dostępne będą produkty gastronomiczne przedsiębiorstw społecznych – do kupienia i degustacji.

Partnerstwo Jeżyckie tworzą: Rada Osiedla Jeżyce, MOPR Jeżyce oraz oddział MOPR ds. osób bezdomnych, CIS Promienista, Pogotowie Społeczne, Spółka Targowiska oraz Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka.