Kolejne dobre wiadomości dla pasażerów lotniska Poznań-Ławica

Ruch lotniczy na poznańskim lotnisku coraz mocniej odbudowuje się po obostrzeniach związanych z pandemią. Nowe połączenia i powrót tych zawieszonych z uwagi na sytuację epidemiologiczną to nie jedyne dobre wieści. W sezonie letnim 2022, który rozpocznie się już za około 5 miesięcy będzie więcej połączeń do dwóch popularnych kierunków podróży.

 

Z poznańskiej Ławicy można polecieć m.in. do Kijowa i Chorwacji. Pierwszy z kierunków jest szczególnie popularny z uwagi na dużą liczbę obywateli Ukrainy żyjących w regionie, ale poznaniacy chętnie wykorzystują je także jako możliwość dotarcia do bogatego kulturowo i historycznie ukraińskiego miasta.

Połączenie na lotnisko Żulany realizowane jest od lat przez linię lotniczą Wizz Air. Obecnie loty odbywają się dwa razy w tygodniu, jednak w nowym roku ma się to zmienić. Na sezon letni 2022, czyli od końca marca, z Poznania będzie można polecieć na Ukrainę trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty.

To nie koniec dobrych wiadomości od przewoźnika. W tym roku w sezonie wakacyjnym linia oferowała loty do Splitu w Chorwacji. Połączenie było realizowane od połowy czerwca do końca września dwa razy w tygodniu. Od przyszłego roku nie tylko zwiększona będzie liczba operacji do trzech w tygodniu, ale także będzie można szybciej skorzystać z połączenia. Loty będą realizowane już od końca marca aż do końca października, czyli przez cały sezon letni – we wtorki, czwartki i soboty.