„Energia i klimat w miastach XXI wieku”, czyli co i jak powinno i musi się zmienić

Jakie jest znaczenie energii w miastach XXI wieku, a jednocześnie jakie należy podejmować kroki w związku z kryzysem klimatycznym i zmianami klimatu? Na jakie wyzwania muszą być gotowe spółki energetyczne, zarówno te lokalne jak i globalne? Czy inteligentne oświetlenie przestrzeni miejskiej to już teraźniejszość czy dopiero przyszłość? To tylko część pytań, na które odpowiedzi będzie można znaleźć podczas dzisiejszej konferencji „Energia i klimat w miastach XXI wieku”. Udział jest bezpłatny.

 

Rozwój sektora energetycznego i jego przemiana w kontekście miast XXI wieku i potrzeb mieszkańców jest jednym z kluczowych tematów, które wymagają wykształtowania i podjęcia działań z uwzględnieniem zmian klimatycznych.

Wydział Gospodarki Komunalnej wraz z Wydziałem Kształtowania i Ochrony Środowiska UMP organizują konferencję „Energia i klimat w miastach XXI wieku” w ramach trwających targów POLECO 2021 na MTP.

W ramach wydarzenia zaplanowano bloki tematyczne z obszaru sektora energetycznego i jego transformacji, a także zagadnień związanych ze zmianami klimatu.

W konferencji wezmą udział eksperci z zakresu energetyki i zagadnień klimatycznych. W czasie spotkań prelegenci poruszą temat możliwych scenariuszy transformacji energetycznej oraz procesów dostosowywania się do zmian klimatu. W przypadku tych drugich uwzględnione zostaną zarówno te w codziennym życiu jak i w ramach funkcjonowania wspólnoty samorządowej.

Konferencja odbędzie się w piątek, 15 października, w godzinach 10:00-15:00. Będzie miała formułę hybrydową, a uczestnictwo możliwe jest zarówno stacjonarnie jak i zdalnie, za pośrednictwem platformy internetowej. Obie formy uczestnictwa są bezpłatne.

Szczegółowy program wydarzeń i lista prelegentów znajdują się na stronie www.energiaiklimat.pl