Nielegalne plakatowanie w centrum miasta

Tylko dwa tygodnie i niemal 300 zdarzeń wymagających interwencji po obserwacji operatorów monitoringu miejskiego. Jedną z nich było nielegalne plakatowanie na terenie miasta.

 

Od 1 do 14 października operatorzy monitoringu miejskiego odnotowali 278 zdarzeń, które wymagały interwencji ze strony straży miejskiej i policji. Zdecydowanie częściej, bo 241 razy interweniowali funkcjonariusze tej pierwszej formacji.

Jedną z interwencji była wczorajsza, gdy w nocy operator zauważył na obrazie z kamer dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie plakatowali na terenie centrum miasta.

Na ul. Zamkowej rozwieszali plakaty przy pomocy wałka i kleju, a następnie przechodzili na kolejne ulice. Operator obserwował ich działania jednocześnie informują o sytuacji policję.

Po chwili na miejscu pojawił się radiowóz. Mężczyźni byli zaskoczeni nagłym pojawieniem się policyjnego patrolu. Obaj zostali ukarani mandatami za wandalizm.

Pozostałe zaobserwowane w październiku zdarzenia to m.in. 117 przypadków zakłócania porządku publicznego, 80 sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, a także 34 awarie techniczne.