Sprzęt, porady specjalistów i charytatywna zumba, czyli Poznań Sport Expo

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęło się Poznań Sport Expo, czyli wydarzenie skierowane do miłośników aktywności fizycznej. Jak zwykle współgra z imprezą biegową – tym razem PKO Poznań Półmaratonem. W tym roku to właśnie stulecie MTP upamiętniono na medalach dla biegaczy.

 

Od dziś do niedzieli na terenie MTP odbywają się spotkania miłośników aktywności fizycznej, sportów, trenerów oraz szkół sportowych.

W pawilonie 3 można zapoznać się z ofertą sprzętu i akcesoriów, odzieży oraz suplementów diety. Coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy jak i zawodowi sportowcy. Nie zabraknie również możliwości rozmowy z profesjonalistami – trenerami, dietetykami czy rehabilitantami. Dostępne będą także oferty klubów sportowych.

W programie znalazły się również prelekcje, które wygłoszą zaproszeni specjaliści.

Wiele uwagi poświęconej będzie niedzielnemu Poznań Półmaratonowi. Zwykle Poznań Sport Expo towarzyszyło Maratonowi, jednak w tym roku z uwagi na zmiany w harmonogramie imprez biegowych na MTP spotkają się zawodnicy biegnący na krótszym dystansie.

Zarówno start jak i meta będą znajdować się na terenie MTP. W ramach Poznań Sport Expo przygotowano specjalną strefę regeneracji dla zawodników, w której będą mogli m.in. wypróbować Compression Pump – urządzenia do masażu uciskowego, wykorzystywanego w procesie regeneracji sportowców. W strefie można będzie otrzymać wskazówki dotyczące technik rolowania, treningu prewencyjnego oraz doboru sprzętu.

Dodatkowo, w ramach pomagania innym, w sobotę w godzinach 14:00-18:00 odbędzie się charytatywny maraton zumby „Rubiton 2021 Poznań”. Dochód z akcji „Tańczymy, by pomóc!” zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci z oddziałów onkologicznych. Nad jego przebiegiem czuwać będzie 17 profesjonalnych instruktorów tańca. W jego trakcie będzie można się też zarejestrować jako dawca szpiku.