Dobiegają końca prace remontowe w ZSZ nr 6 w Poznaniu

Dobiegają końca prace remontowe dachu budynku Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 w Poznaniu. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo i komfort użytkowników obiektu.

 

Prace na terenie obiektu u zbiegu ul. Działyńskich i Nowowiejskiego rozpoczęły się w czerwcu i jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem, a obecnie powoli dobiegają końca.

W ramach inwestycji wymieniono i wzmocniono konstrukcję dachową, a następnie wykonano nowe pokrycie dachu. Obecnie gotowe jest już ok. 80% jego powierzchni. Remont a na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania budynku. Jednocześnie zabezpieczana przed procesem degradacji jest również więźba dachowa.

Obecnie na terenie obiektu prowadzone są również prace przy naprawie kominów i ścian kolankowych, a także wzmacnianiu belek stropowych.

Nie są to pierwsze prace, które w ostatnim czasie prowadzone są w budynku ZSZ nr 6. W ubiegłym roku w ramach renowacji oczyszczono ceglaną elewację, naprawiono uszkodzenia, a także poddano renowacji drzwi i detale architektoniczne.

W przyziemiu wykonano izolację ścian fundamentowych oraz posadzki, co pozwoliło na zabezpieczenie przed dalszą degradacją. Pojawiły się wówczas również nowe tynki renowacyjne.