Hej Poznań na żywo od 8:30

Jesień już w pełnej krasie, a my zapraszamy Was na kolejny odcinek programu Hej Poznań prosto z naszego studia ze Starego Browaru! Tym razem znowu porozmawiamy o ciekawych, lokalnych wydarzeniach i inicjatywach.

Jednym z pierwszych gości będzie Marcin Muth, fotograf z Manufaktury  Obrazów i autor wystawy ‘Sąsiedzi z fyrtla Garbary’. To ważna społecznie inicjatywa, która angażuje nie tylko mieszkańców i przedsiębiorców z Garbar, ale także podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Zielone Centrum. Projekt w założeniu ma mieć aspekt zarówno terapeutyczny dla podopiecznych domu jak i integracyjny dla osób na co dzień związanych z Garbarami.

Ania Drzazga zaprosiła też do programu Aleksandrę Orchowską z Fundacji Orchidea. Fundacja powstała jako wynik przemyśleń trzech osób, na co dzień obcujących  z seniorami oraz z osobami dotkniętymi chorobami neurologicznymi, neurodegeneracyjnymi, powodującymi deficyty poznawcze, a tym samym ograniczenia w codziennym samodzielnym funkcjonowaniu. Aleksandra Orchowska opowie więcej na temat tego w jaki sposób można pomóc takim ludziom i jak z nimi obcować. 

Izabella Frączyk to absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Od ponad 10 lat zajmuje się pisarstwem, wydała już kilka bestsellerowych powieści, które podbiły serca Polaków. O swoich inspiracjach i planach na przyszłość opowie w rozmowie z Anią Drzazgą. 

Chwilę po godzinie 9 na naszych kanapach zasiądzie Grzegorz Kałużny – pomysłodawca akcji ‘Wszyscy jesteśmy tacy sami’ Fundacji Schroniska dla Zwierząt w Gaju. W rozmowie z Piotrem Szulcem opowie nam więcej o tym wyjątkowym projekcie, a także o specjalnym klipie do piosenki Ryszarda Wolbacha.

Piotr Szulc zaprosił też do naszego studia Michała Czarneckiego, który jest fotografem ulicznym. Opowie o projekcie pod hasłem ‘Skrawki’ w którym codzienne publikuje jedno zdjęcie od początku tego roku. 

Podczas programu swoimi kulinarnymi inspiracjami będzie dzielił się nikt inny jak sam Jakub Reszka, którego znacie i lubicie od samego początku naszego programu! Bądźcie z nami!