Autorka kilkunastu bestsellerowych powieści w naszym studio!

Izabella Frączyk to kolejny gość naszego poniedziałkowego programu Hej Poznań! W rozmowie z Piotrem Szulcem opowiedziała między innymi o tym skąd czerpie inspiracje i co tak naprawdę napędza ją do pisania najbardziej.

Izabella Frączyk jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku, czyli już przeszło 10 lat. W tym czasie wydała kilkanaście bestsellerowych powieści obyczajowych, między innymi trylogię Stajnia w Pieńkach, serię Śnieżna Grań czy dwutomowy cykl Wszystko nie tak. Wszystkie jej utwory spotykają się z pozytywnym odbiorem zarówno wśród czytelników jak i krytyków literackich.

Nasz gość podkreśla, że każdy z bohaterów to tak naprawdę fikcja literacka. I choć naturalnym jest, że wśród ich cech można doszukać się i tych, które ma sama autorka, to jednak żadna z postaci nie jest wzorowana na konkretnej osobie.

– W książce Kobiety z Odzysku jest taka bohaterka Zuzka, której rzeczywiście ja dałam bardzo dużo z siebie i ludzie którzy mnie znają mówią ‘no nie, teraz to już się nie wywiniesz, Zuzka to Ty.’ A ja mówię nieprawda, to nie ja! Ona jest taka jak ja, ale w dalszym ciągu nie jest mną. Zwłaszcza, że czytelnicy nagminnie uważają , że żeby pisarz coś napisał to musi to przeżyć sam na własnej skórze. – tłumaczy Izabella Frączyk.

Otóż okazuje się, że nic bardziej mylnego! Wielu znanych i cenionych pisarzy, swoje utwory komponowało nie na podstawie własnych przeżyć, a zasłyszanych historii czy na podstawie swoich własnych wniosków i analiz. Nie trzeba być jednak częścią jakiś wydarzeń, by umieć je opisać czy po prostu wymyślić i stworzyć historię tak realną, że często my, czytelnicy, jesteśmy przekonani, że to osobiste przeżycia autora.

Izabella Frączyk z wykształcenia jest ekonomistką, jednak to świat książek skradł jej serce lata temu. To w tym świecie żyje i świetnie się w nim odnajduje, a jej powieści podbijają serca wszystkich Polaków. Pisarka swoje utwory tworzy z niesamowitym zaangażowaniem. Podczas jednej z powieści postanowiła zatrudnić się na stacji benzynowej tylko po to, by zwyczajnie zrozumieć specyfikę tej pracy.

Jeżeli zastanawiacie się jakie plany na przyszłość ma Izabella Frączyk i kiedy pojawi się następna książka, posłuchajcie całej rozmowy Piotra Szulca. Gorąco polecamy!