‘Wszyscy jesteśmy tacy sami’ czyli wyjątkowa akcja Fundacji Schroniska dla Zwierząt w Gaju

Piotr Szulc i Ania Drzazga zaprosili do rozmowy Grzegorza Kałużnego, pomysłodawcę akcji ‘Wszyscy jesteśmy tacy sami’. Wspólnie porozmawiali o losie i przyszłości zwierząt, ale też o specjalnym klipie do piosenki Ryszarda Wolbacha.

Grzegorz Kałużny to niesamowicie charyzmatyczny człowiek. Już od wejścia do naszego studia zarażał wszystkich pozytywnym nastrojem i szerokim uśmiechem. Podczas rozmowy opowiedział nam więcej nie tylko o samej akcji, ale też o wyjątkowym miejscu jakim jest Schronisko dla Zwierząt w Gaju. Nasz gość podkreśla, że choć różnimy się od siebie to tak naprawę.. wszyscy jesteśmy tacy sami! Między innymi o tym traktuje najnowsza piosenka i stworzony do niej klip, którego premiera odbędzie się już 21 października w Kinoteatrze Słonko w Śremie.

– Mówimy fajnie, rockowo i trochę lekko, ale o bardzo poważnych sprawach. O tym, że dookoła jest mnóstwo rzeczy, których, idąc sobie tak przez życie, nie zauważamy, a to są ważne sprawy, ważni ludzie, ważne zwierzęta. Marginalizacja, nietolerancja, choroby, odmienność, różnorodność, to zwierzęta, które powinny być w domach, a niestety czasami lądują na ulicy i trzeba je ratować. – tłumaczy nasz gość.

Grzegorz Kałużny podkreśla, że Schronisko w Gaju to magiczne miejsce. I choć jest niewielkie, to gromadzi wiele zwierząt potrzebujących pomocy. Warto dodać jednak, że pobyt w takim miejscu nigdy nie zastąpi prawdziwego, ciepłego domu, na który zasługują przecież wszystkie zwierzaki. Dlatego tak ważne jest, by edukować społeczeństwo z zakresu adoptowania na przykład psów. Bez wątpienia taka decyzja musi być dobrze przemyślana, okazuje się jednak, że niektórzy rezygnują z adopcji często z błahych powodów, które wynikają z niewiedzy. I tutaj śpieszą z pomocą wolontariusze z Fundacji. Schronisko w Gaju objęte jest zarówno opieką weterynaryjną jak i behawioralną! A to oznacza, że adoptując zwierzę z takiego miejsca, uzyskacie wszystkie niezbędne odpowiedzi i ogromne wsparcie ze strony opiekunów. Cel przyświecający fundacji  to przede wszystkim edukacja dotycząca tego w jaki sposób rozumieć zwierzęta, ich potrzeby i jak żyć z nimi tak, byśmy też mogli się czegoś od nich uczyć.

To rozmowa szczególnie ważna i potrzebna. Zachęcamy do posłuchania jej w całości szczególnie gdy rozważacie adopcje chociażby psa czy kota. Pamiętajmy, że to powinna być nasza przemyślana, świadoma i odpowiedzialna decyzja. Podczas rozmowy nasz gość zdradził nam także wiele szczegółów na temat wyjątkowego klipu Ryszarda Wolbacha – posłuchajcie koniecznie!