Na obrazie z kamer monitoringu zauważył poszukiwanego mężczyznę

Dobra pamięć i wzrok to cenne cechy podczas pracy operatora miejskiego. Dzięki temu można nie tylko wypatrzyć nieprawidłowości czy konieczność interwencji, ale także… osoby poszukiwane. Tak było w poniedziałkowy wieczór, gdy operator zauważył na obrazie z kamery mężczyznę poszukiwanego przez organy ścigania.

Zanim operator monitoringu miejskiego rozpocznie pracę zapoznaje się z rysopisami osób poszukiwanych, które przekazuje dyżurny policji. Dzięki temu, w sytuacji gdy osoby te pojawią się w zasięgu kamer, można szybko zareagować.

W poniedziałkowy wieczór operator zauważył na przystanku podziemnym „Piaśnicka/Kurlandzka” w tunelu Franowo mężczyznę przypominającego jednego z poszukiwanych. Informację natychmiast przekazał policjantom z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto. Po chwili funkcjonariusze byli już na miejscu.

Okazało się, że rzeczywiście zauważona na obrazie z kamer osoba to poszukiwany mężczyzna. Patrol zatrzymał go i przetransportował do komisariatu, gdzie przeprowadzono dalsze działania.