IMGW wydał ostrzeżenia o silnym wietrze! W Poznaniu alert drugiego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia o silnym wietrze w województwie wielkopolskim. Poznań objęty jest wyższym stopniem ostrzeżenia.

 

Choć już dziś można odczuć silne podmuchy wiatru, to ostrzeżenia dotyczą czwartku, 21 października, kiedy to między 10:00 a 20:00 spodziewane są mocniejsze podmuchy.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje w Poznaniu i powiecie poznańskim, a także na terenie powiatów: złotowskim, pilskim, czarnkowsko-trzcianeckim, wągrowieckim, obornickim, szamotulskim, chodzieskim, międzychodzkim, obornickim, wągrowieckim, gnieźnieńskim i nowotomyskim.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Z kolei na pozostałej części województwa wielkopolskiego obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia, w ramach którego prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego-zachodu i zachodu.