“Niebezpieczny mężczyzna dopuszczający się czynów karalnych”. Szkoła na Łazarzu ostrzega rodziców

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 33 otrzymali dziś wiadomość o niebezpiecznym mężczyźnie grasującym w okolicy Areny i samej placówki. Ostrzeżenie powinni mieć na uwadze także pozostali mieszkańcy.

Informacją podzieliła się jedna z mieszkanek na lokalnej grupie na Facebooku. Przekazała wiadomość, jaką w godzinach wieczornych otrzymała od wychowawczyni klasy jej córki.

Jak wynika z treści, Policja poinformowała szkołę o niebezpiecznym mężczyźnie, który grasuje w rejonie SP nr 33 i Areny. Wskazano jedynie, że „dopuszcza się czynów karalnych”, głównie w stosunku do młodych kobiet oraz dziewczynek. W komunikacie nie przekazano jego rysopisu.

Mężczyzna jest poszukiwany przez funkcjonariuszy, ale szkoła uważa, że rodzice także powinni zachować szczególną ostrożność np. podczas pobytu na placu zabaw czy odprowadzania dzieci do szkoły i „nie tracić dzieci z oczu nawet na moment”.

Mieszkańcy zgodnie przyznają, że ostrzeżenie powinny mieć na uwadze także pozostałe osoby w okolicy. Na lokalnych grupach wzajemnie przekazują sobie informacje, co z jednej strony zapewni większą czujność i bezpieczeństwo, z drugiem zwiększy szanse na szybkie odnalezienie poszukiwanego poprzez zgłoszenia mieszkańców, którzy mogą zauważyć nietypowe zachowanie.