Hej Poznań na żywo od 8:30

Kolejny październikowy poniedziałek przed nami! W tym miesiącu spotkamy się już po raz czwarty w programie Hej Poznań!

Szymon Brodziak to znany i ceniony fotograf z Poznania. Mistrz fotografii czarno-białej, swoje autorskie galerie prowadzi właśnie w Poznaniu i Warszawie. Utytułowany wieloma nagrodami zawsze podkreśla, że jego zdjęcia mają przede wszystkim budzić emocje. W naszej redakcji zobaczyć możecie wiele prac tego artysty, dlatego jest nam szczególnie miło, że będziemy mogli dowiedzieć się więcej o jego planach na przyszłość i o tym, jak rozwijają się jego galerie. 

Czas na Teatr Muzyczny! Już 27 października odbędzie się Koncert zaduszkowy “W tonacji życia”  piosenki Johna Bucchino. Na scenie zobaczycie Annę Lasotę, Annę Federowicz, Wojciecha Daniela, Macieja Pawlaka oraz Łukasza Kocura. Pojawią się też tancerze i aktorzy znani z Teatru Muzycznego. Całość koncertu wyreżyseruje Radosław Elis i to właśnie z nim porozmawia w poniedziałek Ania Drzazga. 

W naszym studio często rozmawiamy też o obowiązujących restrykcjach i obostrzeniach na Poznańskim Porcie Lotniczym Ławica. Kolejnym gościem Ani Drzazgi będzie Filip Kasiński pracujący w obsłudze naziemnej lotniska. Nasz gość opowie nam więcej o swojej pracy, opowie o różnych sytuacjach, które spotkały go do tej pory, ale dowiecie się też, czy na lotnisku faktycznie istnieje coś takiego jak… pokój dla VIPów!

I zostajemy w klimacie podróży! Gościem Piotra Szulca będzie Boonta Chaiplum, która przybliży nam egzotyczną Tajlandię, do której możemy polecieć bezpośrednio z Poznania już tej zimy. 

Po godzinie 9 na kanapie usiądzie Magda Sielużycka, która opowie nam o najczęściej popełnianych błędach w języku angielskim. Podpowie nam też co zrobić, by nauczyć się mówić z pięknym, brytyjskim akcentem. 

Na koniec czas na wyjątkowe wieści! Już w ten piątek otworzyło się dla Was Champions Bowling by Niku, czyli miejsce doskonale znane poznaniakom już od lat! Bowling, pyszna kuchnia tex mex, mnóstwo sportowych atrakcji, zabawy integracyjne czy imprezy tematyczne to znaki rozpoznawcze tego miejsca. Możemy Wam zdradzić w tajemnicy, że szefem kuchni w restauracji został nikt inny jak sam Jakub Reszka, a więcej na temat tego miejsca opowie Wam Honorata Mickiewicz, właścicielka Champions Bowling by Niku.