Piotr Tworek nie jest już trenerem Warty Poznań

Piotr Tworek nie jest już trenerem pierwszej drużyny Warty Poznań. Na decyzję klubu wpływ miała kolejna porażka zespołu w ostatnim meczu z Lechią Gdańsk, która była zarazem siódmą przegraną od początku sezonu.

 

Piotr Tworek był trenerem Zielonych od czerwca 2019 roku, kiedy to zastąpił Petra Nemca. Szkoleniowiec szybko zdobył dobry kontakt z zespołem, a jego motywacja i taktyka przyniosły efekty. Już w 2020 roku, po 25 latach, Warta Poznań powróciła do Ekstraklasy.

Co więcej, jako beniaminek Zielonym udało się nie tylko pozostać w najwyższej klasie rozgrywek, ale także zająć piąte miejsce w tabeli. Był to najlepszy wynik Warty od 74 lat.

Niestety, w tym sezonie obraz zespołu i jego wyniki są zupełnie inne. Po 13. kolejkach Ekstraklasy Warta Poznań ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo i zaledwie 8 punktów. Porażka z Lechią Gdańsk była siódmym przegranym spotkaniem od początku sezonu.

Zarząd klubu podjął decyzję o rozstaniu z Piotrem Tworkiem.

„W imieniu Rady Nadzorczej i właściciela Klubu, Bartłomieja Farjaszewskiego pragniemy podziękować trenerowi Piotrowi Tworkowi za ten ponad dwuletni czas jego pracy w Warcie Poznań. Trener zostanie zapamiętany przede wszystkim jako współtwórca jednych z największych sukcesów powojennej historii Klubu” – Bartosz Wolny, prezes Warty Poznań

 

 

„To była dla nas trudna decyzja, ale pozostanie Warty Poznań w Ekstraklasie pozostaje niezmiennie celem na ten sezon. Stwierdziliśmy, że zespół potrzebuje nowego impulsu, który zwiększy nasze szanse na pozostanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym.Tymczasowym trenerem zespołu będzie Adam Szała, który poprowadzi „Zielonych” w sobotnim meczu ligowym z Piastem Gliwice. Wkrótce ogłosimy nazwisko nowego trenera” –  mówi dyrektor sportowy, Radosław Mozyrko

Przez 2,5 roku Piotr Tworek poprowadził Wartę Poznań w 84 oficjalnych meczach, w tym w 34 Fortuna 1 Ligi, 33 PKO Bank Polski Ekstraklasy, 5 Fortuna Pucharu Polski oraz 2 w barażach o awans do najwyższej ligi. Prowadzona przez niego drużyna wygrała 35 razy, przegrała 32, a 17 razy zremisowała. Bilans bramek wyniósł 102-91.