Choinka na Placu Wolności i atrakcje na Łazarzu – Betlejem Poznańskie w nowej odsłonie

Po rocznej przerwie związanej z sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz obostrzeniami dla osób przybywających do Polski, powraca Betlejem Poznańskie. Wyjątkową świąteczną atmosferę będzie można poczuć zarówno w centrum miasta jak i na Łazarzu.

W ubiegłym roku władze miasta nie zdecydowały się na organizację Betlejem Poznańskiego. Jak tłumaczono, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju oraz obostrzenia, które zmieniały się dynamicznie, chciano uniknąć sytuacji, w której kupcy zostaliby z towarem, którego nie mogliby sprzedać w przypadku konieczności odwołania imprezy.

W tym roku jednak tradycyjny jarmark powróci na Plac Wolności. Uroczysta inauguracja nastąpi 20 listopada, a stoiska będą dostępne do 26 grudnia. Podobnie jak w ubiegłych latach, poza stoiskami z jedzeniem i napojami oraz wyrobami rękodzielniczymi, przygotowano szereg atrakcji. Po raz kolejny będzie można również wspomóc Hospicjum Palium oraz Fundację Bread of Life.

Nie zabraknie również kolejnej edycji Poznań Silent Night, podczas której najpopularniejsza kolęda świata, czyli „Cicha Noc” zabrzmi śpiewana w różnych językach.

W programie Betlejem znalazły się też m.in. Christmas Silent Disco i Zimowe Fire Show.

Kolekcjonerzy znów będą mogli kupić szklanki z logo Betlejem Poznańskiego, a w tym roku dodatkowo dostępne będą też świeczki. Niemal przez cały grudzień będzie można także wrzucać listy do Gwiazdora do specjalnej skrzynki na listy.

W tym roku, z uwagi na prace na Starym Rynku, Betlejem Poznańskie nie będzie się tam odbywać. Miasto znalazło jednak inną lokalizację, nieco dalej od centrum miasta – Łazarz.

Świąteczne atrakcji czekać będą na Rynku Łazarskim, który zostanie oficjalnie otwarty 4 grudnia. Na weekend otwarcia zaplanowano koncerty, grę miejską, warsztaty oraz animacje dla dzieci. Poza stałymi stoiskami ustawionych zostanie kilkanaście domków handlowych oraz karuzela wenecka dla najmłodszych, która będzie dostępna bezpłatnie. Kiermasz na Rynku Łazarskim będzie dostępny do 19 grudnia.

Szereg atrakcji zaplanowano również przy wejściu głównym do Hali Arena. Od 10 do 19 grudnia będzie się tam odbywał jarmark bożonarodzeniowy. Po przerwie powróci również Poznański Festiwal Rzeźby Lodowej, który odbędzie się właśnie na Łazarzu w weekend 10-12 grudnia.

Co ciekawe, wszystkie atrakcje będą ze sobą połączone przez specjalną linię tramwajową numer 24, która będzie Betlejemską Bimbą. Będzie obsługiwana przez zabytkowy „Ogórek”, czyli kultowy tramwaj retro, w którym odbywać się będą animacje dla dzieci.

Jarmark bożonarodzeniowy w tym roku będzie się odbywał również w City Parku. Około 40 wystawców zaprezentuje tam ofertę gastronomiczną i prezentową. W programie znalazły się również m.in. warsztaty dla dzieci.

Co z tradycyjną choinką, która zwykle zdobiła teren przed Ratuszem? W tym roku stanie na Placu Wolności, od strony ul. Paderewskiego. Jej uroczyste rozświetlenie nastąpi 3 grudnia o godzinie 17:00.