Sensacyjny remis w Łęcznej. Beniaminek zatrzymał Kolejorza

Lech Poznań przeważał, oddał ponad 20 strzałów na bramkę, jednak nie zdołał pokonać beniaminka z Łęcznej. Waleczni piłkarze Górnika wywalczyli remis w samej końcówce, sprawiając, że Kolejorz w drugim meczu z rzędu stracił ligowe punkty. Spotkanie w Łęcznej zakończyło się wynikiem 1:1.

Spotkanie w Łęcznej rozpoczęło się od zdecydowanej ofensywy Kolejorza. Piłkarze Lecha zamknęli zawodników beniaminka PKO Ekstraklasy na ich własnej połowie i raz za razem tworzyli okazję do zdobycia gola.

W 18. minucie gry lewą flanką pognał Pedro Rebocho i mocno dośrodkował w pole karne gospodarzy. Mikael Ishak lekko strącił piłkę głową, a Joa Amaral tylko wbił ją do pustej bramki beniaminka z Łęcznej. Dla portugalskiego pomocnika było to już szóste trafienie w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy. Co więcej, Amaral ma już na swoim koncie także pięć ligowych asyst.