Do poniedziałku deszczowo. Potem temperatura zacznie spadać

Pogoda w niedzielę i poniedziałek zapowiada się deszczowo. Potem pogodowe stery obejmie wyż, dzięki któremu zrobi się pogodnie. Prognozowane jest jednak ochłodzenie – będą regiony, w których temperatura maksymalna nie przekroczy 3-4 stopni Celsjusza.

W niedzielę cały kraj dostanie się pod dominację wspomnianego niżu znad północnych rejonów Europy ze strefą frontu chłodnego, przemieszczającego się z północnego zachodu na południowy wschód kraju. Front przyniesie ze sobą pochmurną pogodę z przelotnymi opadami deszczu i sprawi, że zacznie do nas napływać chłodniejsze powietrze pochodzenia polarnego z licznymi chmurami opadowymi. Deszczowa aura utrzyma się jeszcze w poniedziałek, następnie rządy w pogodzie obejmie wyż, który zapewni suche i słoneczne, ale za to chłodne kilka dni.

W poniedziałek należy spodziewać się pochmurnego nieba i słabych opadów deszczu do 5 l/mkw. Niewielkie rozpogodzenia mogą pojawić się tylko na południu i południowym wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na północnym wschodzie, przez 7-8 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na północnym zachodzie oraz w Małopolsce i na Podkarpaciu. Z kierunków zachodnich powieje umiarkowany wiatr. Jedynie na północy będzie słaby.

Pogoda we wtorek przyniesie nam duże i umiarkowane zachmurzenie. W południowo-wschodnich regionach może nieco popadać. Temperatura maksymalna sięgnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo – z południowego wschodu, jedynie na południowym wschodzie kraju z północy.

W środę należy spodziewać się małego i umiarkowanego zachmurzenia Termometry pokażą maksymalnie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 8-9 st. C na przeważającym obszarze kraju. Z kierunków południowych powieje słaby wiatr, jedynie na północy – umiarkowany.

W czwartek na przeważającym obszarze wystąpi umiarkowane zachmurzenie, a na południowym wschodzie małe. Jedynie na Pomorzu będzie pochmurnie i może padać deszcz do 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 9 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowy i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.