Straż miejska wystawia mandaty za brak maseczek

Miasto Poznań przypomina, że pandemia jeszcze się nie skończyła i nadal obowiązują zasady reżimu sanitarnego takie jak np. zachowanie dystansu czy noszenie maseczek w większości zamkniętych miejsc oraz pojazdach komunikacji zbiorowej. Na terenie miasta prowadzone są kontrole, a osoby, które nie stosują się do przepisów muszą liczyć się z konsekwencjami.

 

W Polsce w ostatnich tygodniach widoczny jest intensywny przyrost liczby nowych zakażeń Sars-CoV-2 oraz osób wymagających hospitalizacji z powodu Covid-19. Niestety, wiele osób przestało się stosować do zasad reżimu sanitarnego, czym ułatwiają wirusowi pracę pozwalając na jego łatwe rozprzestrzenianie się.

Poznańska straż miejska prowadzi kontrole w zakresie stosowania się mieszkańców do obowiązku noszenia maseczek. Osoby, które się z niego nie wywiązują muszą liczyć się z konsekwencjami, takimi jak np. Mandat w wysokości do 500 złotych.

Podczas jesiennych kontroli prowadzonych wraz z pracownikami ZTM Poznań w pojazdach komunikacji zbiorowej, strażnicy wystawili 43 mandaty, 11 osób pouczono, a w dwóch przypadkach sprawy skierowano do sądu.