Zmarznięty zagubiony senior odnaleziony przez straż miejską

W poniedziałek, 8 listopada, około godziny 18:20 na terenie osiedla Kosmonautów strażnicy zwrócili uwagę na 79-latka, który stał przy ogrodzeniu pobliskiego parkingu. Starszy mężczyzna był zmarznięty, przemoczony i zdezorientowany.

 

Strażnicy Referatu Interwencyjno-Drogowego znaleźli 79-latka w trakcie wykonywania czynności służbowych na osiedlu Kosmonautów w Poznaniu. Mężczyzna nie potrafił przypomnieć sobie dokładnego miejsca zamieszkania.

Funkcjonariuszom udało się jednak ustalić, że mieszka on w rejonach Różanego Potoku. Podał on także swoje imię, nazwisko i wiek, co umożliwiło strażnikom podjęcie dalszych działań.

Mężczyzna natychmiast otrzymał koc termiczny i gorący posiłek z pakietu żywnościowego.
Informację o znalezionym 79-latku funkcjonariusze przekazali dyżurnemu Komisariatu Policji Poznań Północ.

Jak się okazało, do bazy ok. godz. 10:00 tego samego dnia, wpłynęło zgłoszenie o zniknięciu starszego mężczyzny. Zostało ono zarejestrowane w kategorii „zagrożenie zdrowia i życia”.

Na osiedle Kosmonautów, gdzie znaleziono poszukiwanego, został wysłany patrol Policji. Około godz. 19:30 strażnicy Referatu Interwencyjno-Drogowego przekazali mężczyznę funkcjonariuszom Policji i ratownikom medycznym.

W czasie jesienno-zimowym coraz częściej dochodzi do podobnych interwencji. Jest to czas kiedy osoby starsze, schorowane czy bezdomne powinny odznaczać się szczególną ostrożnością. Zdarzenia jak te mogą być dla nich śmiertelnym zagrożeniem.

Straż Miejska Miasta Poznania apeluje, aby zwracać uwagę na osoby wymagające udzielenia pomocy. Informacje na temat takich osób można przekazywać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Straży Miejskiej lub Policji. Można także dzwonić na nr alarmowy 112. Całą dobę czynny jest również Punkt Interwencji Kryzysowej pod numerem 61 835 48 66 oraz 61 835 48 65.