Lekkoatletyka w Poznaniu na najwyższym poziomie. Poznań Athletics Grand Prix z poziomem bronze

Lekkoatletyka na najwyższym poziomie coraz odważniej gości w Poznaniu. Mityng Poznań Athletics Grand Prix uzyskał poziom bronze, który jest przyznawany imprezom lekkoatletycznym w ramach World Athletics Continental Tour.

 

Poziom bronze to podniesienie rangi poznańskiej imprezy. Jak przyznaje Łukasz Miadziołko, dyrektor POSiR, uzyskanie go to efekt działań mających na celu powrót lekkoatletyki na najwyższym poziomie do stolicy Wielkopolski. Wśród nich należy wymienić m.in. modernizacja stadionu na Golęcinie oraz udział największych lekkoatletycznych gwiazd w imprezach organizowanych w Poznaniu.

Najbliższa edycja wydarzenia, które odbędzie się na golęcińskim stadionie planowana jest na 28 maja 2022 roku. Będzie to już czwarta odsłona Poznań Athletics Grand Prix.

W 2022 r. odbędą się w Polsce aż 4 mityngi rangi World Athletics Continental Tour. Poznań Athletics Grand Prix dołączy do Memoriałów Kamili Skolimowskiej (impreza rangi gold), Ireny Szewińskiej (gold) i Janusza Kusocińskiego (silver).