Miejsca parkingowe zamiast postoju taksówek na Wildzie?

Czy na ul. Wierzbięcice pojawią się nowe miejsca parkingowe? Rada Osiedla Wilda ma pomysł na zwiększenie ich liczby.

Osiedlowi radni z Wildy zapytali mieszkańców co sądzą o możliwych zmianach na postoju taksówek na ul. Wierzbięcice przy ul. Czajczej.

W ostatnich latach zainteresowanie taksówkami, zwłaszcza w formie dostępnych bezpośrednio z ulicy znacznie spada. Obecnie postój na ul. Wierzbięcice wykorzystywany jest głównie jako baza do wezwań na telefon lub… stoi pusty.

Jednocześnie postój zabiera potencjalne miejsca postojowe dla pozostałych uczestników. Rada Osiedla Wilda zaproponowała, by przenieść go ok. 550 metrów dalej na ul. Ojca Żelazka lub znacząco skrócić. W ten sposób można udostępnić przestrzeń dla pozostałych użytkowników.

O zdanie spytano mieszkańców na profilu Facebook Rady Osiedla Wilda. Większość popiera zaproponowane rozwiązania, choć niektórzy wskazują na starszych mieszkańców ulicy, którzy są przyzwyczajeni do możliwości skorzystania z taksówek dostępnych bezpośrednio na postoju. Sprawa ma być omawiana podczas najbliższej sesji Rady Osiedla Wilda, która odbędzie się w środę, 17 listopada.

Podobne działania względem postoju taksówek zastosowano niedawno na os. Piastowskim (więcej na ten temat tutaj).