Ostatnie z cyklu koncertów na scenie nad Rusałką

W czwartki, 18 listopada oraz 2 grudnia, we wnętrzu Restauracji Rusałka odbędą się ostatnie jesienne koncerty. Na tamtejszej scenie wystąpią wtedy: pochodzący z Lublina zespół Hai oraz poznański duet zespołu Córy. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

 

Już w najbliższy czwartek, 18 listopada, o godz. 19.00 w Restauracji Rusałka zagra zespół Hai – zwycięzcy 8. Festiwalu Wschody i Stage4You 2020, uczestnicy ścisłych przesłuchań MusicMasterclass Fundacji Fabryki Norblina, Tak Brzmi Miasto Online Showcase oraz TBM Konferencja 2020, uznani za zjawisko marcowego wydania “Teraz Rock”.  Ich muzyka zestawia alternatywne brzmienia z domieszką rocka, psychodelii, jazzu i post-rocka, co stanowi nową odsłonę polskiej sceny alternatywnej.

W skład zespołu wchodzą: Zuza Nierubca (wiolonczela), Adam Jan Lipiński (perkusja), Piotr Borkowski (bas) oraz Eddie Hai (gitara i wokal).

Grupa została uznana za jedną z największych polskich nadziei wg. czeskiego Full Moon Magazine, a ich debiutancka płyta “Dzwoń Po Nadzór” znalazła się w gronie 10 najlepszych polskich albumów 2020 wg. Beehype.

Następnie w czwartek, 2 grudnia, również o godz. 19.00, na scenie pojawi się zespół Córy, współtworzony przez poznańskie wokalistki Natalię Hoffman i Kasię Tontor. Jest to soulowo-rapowy duet, łączący kobiecą wrażliwość i siłę wybrzmiewająca na hip hopowych bitach. Aktualnie przygotowują one swoją debiutancką płytę, ale już teraz w internecie dostępne są ich dwa pierwsze single – „Morele Bax” i „Ciastko”.

Choć wstęp na wydarzenia jest darmowy, liczba miejsc jest ograniczona, dlatego niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja stolików pod numerem +48 515 930 502.

Obydwa koncerty transmitowane będą na Facebook’u Sceny nad Rusałką.