Do Poznania powraca bieg Wings For Life World Run

Po dwóch latach przerwy powraca do Polski charytatywny bieg Wings For Life Run, organizowany na całym świecie. W środę, 17 listopada, rozpoczęła się rejestracja na bieg stacjonarny w Poznaniu. W 2019 roku, osiem tysięcy miejsc wyczerpało się w niemal czterdzieści osiem godzin.

 

To już dziewiąta edycja charytatywnego biegu o innowacyjnej formie, a wzięcie udziału będzie możliwe w dwóch formułach: z Aplikacją Mobilną lub prawdziwym Samochodem Pościgowym.

Całość opłat za bieg zostanie przeznaczona na badania, mające pomóc osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym w powrocie do sprawności. Charytatywną misję Fundacji Wings for Life mogą wesprzeć wszyscy zainteresowani – amatorzy, maratończycy, zawodnicy ultra, uczestnicy na wózkach inwalidzkich oraz w egzoszkieletach.

Otwarte są już zapisy na wspólny bieg z aplikacją mobilną. Ich koszt wynosi 70 zł. Dzięki temu możliwy jest udział w wydarzeniu w dowolnym miejscu na Ziemii. Rejestracja na bieg stacjonarny ruszyła w środę, 17 października, o godz. 12.00 i jest dostępna na stronie www.wingsforlifeworldrun.com. Tam również znajdują się szczegółowe informacje na temat wydarzenia. Opłata startowa w biegu stacjonarnym to 120 zł.

Osoby, które dołączą online do newslettera Wings for Life World Run dla wybranej lokalizacji otrzymają link umożliwiający zapisanie się 24 godziny wcześniej.

Bieg nie ma minimalnego ani maksymalnego dystansu. Linię mety wyznacza Samochód Pościgowy, który ruszy za biegaczami 30 minut po rozpoczęciu wyścigu. Uczestnicy na całym świecie rozpoczynają ucieczkę o jednej porze – 8 maja 2022 o godz. 13:00 czasu lokalnego.

Mimo przeciwności, takich jak epidemia COVID-19, edycja w 2021 roku zyskała miano Największego Biegu Świata, w którym, poprzez aplikację mobilną, pobiegło jednocześnie 184 236 osób. Dzięki opłatom startowym uczestników Fundacja Wings for Life zgromadziła 4,1 miliona euro na badania mające pomóc w odnalezieniu metody leczenia urazów rdzenia kręgowego.