Poznaniacy wysłali dary dla imigrantów na granicy z Białorusią. Zbiórkę zorganizował UAM

Środki pierwszej potrzeby – higieniczne, żywnościowe i potrzebne do przetrwania w trudnych warunkach, wyjechały z Kampusu Ogrody UAM na polsko-białoruską granicę. Zbiórkę pomocową dla imigrantów zorganizował Wydział Socjologii UAM.

 

Zbiórkę zorganizowano w związku z kryzysem migracyjnym i humanitarnym na granicy polsko-białoruskiej. W transporcie, który wyruszył z Kampusu Ogrody UAM w środę wieczorem znalazły się najpotrzebniejsze towary, w tym woda butelkowana, a także żywność pomagająca utrzymać wartości kaloryczne i odżywcze, w tym m.in. bakalie, batony proteinowe i czekolady bez mleka.

Przygotowano także podstawowe leki, wodę utlenioną, materiały higieniczne oraz koce termiczne i śpiwory. Zadbano także o latarki-czołówki, plecaki, ładowarki oraz powerbanki.

Wysyłamy dary dla osób, które cierpią nie tylko niewygody, ale cierpią w sytuacji, której większość z nas nie jest sobie w stanie wyobrazić na pograniczu polsko-białoruskim – mówił dr Maciej Frąckowiak z WS UAM, współorganizator zbiórki

W zbiórkę zaangażowali się zarówno pracownicy i studenci UAM jak i pozostali mieszkańcy Poznania. Zebrane produktu zostaną przekazane Grupie Granica, która działa na granicy polsko-białoruskiej próbując dotrzeć do koczujących w lasach potrzebujących.