Już w sobotę drugi bieg w ramach cyklu CITY TRAIL w Poznaniu

W sobotę, 20 listopada, zorganizowany jest kolejny bieg z przełajowego cyklu Grand-Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Poznań 2021/2022. Są to zawody, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Wyścig będzie przebiegał na leśnych ścieżkach nad jeziorem Rusałka. Rejestracja na sobotnie zawody nadal trwa.

 

Biegi Grand-Prix CITY TRAIL trwają niemal pół roku, a ich klasyfikacja tworzona jest dopiero pod koniec sezonu. W ramach tegorocznej edycji zaplanowano jeszcze cztery biegi. Najbliższy będzie odbywać się w sobotę, 20 listopada, kolejne – 18 grudnia, 5 lutego i 5 marca.

Każdorazowo wydarzenie odbywa się na leśnych drogach nad jeziorem Rusałka – pełnych korzeni drzew, piasku, a w okresie zimowym lodu.

Jak podkreśla Piotr Bętkowski, inicjator i jeden ze współorganizatorów CITY TRAIL, specyfika tych biegów przełajowych dla nikogo nie okaże się zaskoczeniem, jednak z pewnością wymaga wiele pracy i przygotowań.

“W okresie jesienno-zimowym jest czas na budowanie formy pod starty wiosenne i letnie, a w związku z tym tempo oraz ostateczne rezultaty na mecie mają mniejsze znaczenie. Tutaj najważniejsza jest praca, jaką wkładamy w bieg” – dodaje

Biegom głównym, organizowanym na dystansie 5 km, towarzyszą zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL JUNIOR – na dystansach 3000m, 600m, 1 km oraz 2 km.

Zarówno w biegach głównych, jak i tych dla juniorów, aby być zakwalifikowanym do walki o nagrody oraz otrzymać pamiątkowy medal, trzeba wziąć udział w wydarzeniu przynajmniej 3 razy.

Każdy zainteresowany udziałem, może zgłosić się na wszystkie biegi lub pojedynczy start poprzez stronę www.citytrail.pl. Opłata startowa za karnet (5 biegów) wynosi 99 zł lub 109 zł w wersji ze specjalnym chipem do pomiaru czasu, natomiast koszt jednego biegu wynosi 29,90 zł. W zawodach CITY TRAIL JUNIOR opłaty wynoszą kolejno 29,90 zł za karnet lub 9,90 zł za pojedynczy udział. Koszt startu, zapisując się w dzień samego biegu, jest wyższy i wynosi 35 zł w biegu głównym oraz 15 zł w biegach dla dzieci praz młodzieży.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.