Listopadowe wakacje w Kenii – co warto wiedzieć?

Kenia to marzenie wakacyjne wielu Polaków. Do niedawna ten kierunek był zarezerwowany jedynie dla najbogatszych, ale dzisiaj realia nieco się zmieniają i Kenia stała się nieco bardziej dostępna dla przeciętnego zjadacza chleba. W tym tekście zajmiemy się rzeczami, o których warto wiedzieć przed podróżą do Afryki.

Co z Covid-19?

Kenia nie zamknęła swoich granic dla turystów i ma dosyć liberalne podejście do kwestii związanych z koronawirusem. Osoby podróżujące do tego kraju muszą jedynie przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego minimum 96 godzin przed wylotem. Co ważne, gdy już wylądujesz w Kenii nie będziesz musiał przechodzić żadnego rodzaju kwarantanny. Wolisz nieco bliższe wakacje w zimowym anturażu? Dowiedz się, jak wygląda ubezpieczenie w Tatry słowackie na PolisaTurystyczna.pl

Gdzie dokładnie polecieć?

Kenia jest dostępna dla turystów przez cały rok za sprawą świetnej pogody, jednakże za najlepszy okres do podróżowania po kraju uznaje się miesiące od grudnia do marca. Jeśli chodzi o wschodnie wybrzeże Kenii to jest ono również atrakcyjne w tzw. wysokim sezonie, czyli w lipcu i sierpniu.

Marzy Ci się safari? To musisz wiedzieć

Większość turystów, którzy przylatują do Kenii chcą zobaczyć prawdziwe safari. Tego typu wycieczka po kenijskich parkach narodowych jest oferowana w różnej formie przez wiele biur turystycznych. Warto więc przed wyborem ostatecznej oferty zapoznać się z co najmniej kilkoma możliwościami. Jeśli chodzi o najlepszy czas na odwiedzenie safari to z pewnością jest to okres wielkiej migracji zwierząt. Dzieje się to zazwyczaj w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Kenia – kwestie formalne

  • Przylot do Kenii jest możliwy dla obcokrajowców, którzy posiadają wizę. Jej zakup jest bardzo prosty nie wymaga żadnych skomplikowanych czynności. Wszelkie formalności można załatwić online w zaledwie kilka minut.
  • Lot do Kenii nie należy do najkrótszych. Musisz przygotować się na co najmniej 9 godzin podróży. Porty lotnicze, na których lądują samoloty z turystami są zlokalizowane w Nairobi i Mombasie. 
  • Kenia znajduje się w innej strefie czasowej, co sprawia, że należy dodać do naszego czasu + 1 godzinę w okresie letnim, a w okresie zimowym +2 godziny. 
  • Jeśli chodzi o pogodę to naprawdę nie ma na co narzekać. Przez większą część roku w Kenii panuje słoneczna i przyjemna pogoda, która sprzyja wypoczynkowi. Klimat w kraju jest gorący i wilgotny. Najwięcej deszczu można spotkać w Kenii w kwietniu.
  • Waluta obowiązująca w Kenii to szyling kenijski, ale wszelkie przewodniki zalecają, by mieć również przy sobie nieco dolarów na wymianę w miejscowych kantorach. 
  • Bardzo praktyczna informacja. Na wyjazd do Kenii zabierz ze sobą wtyczkę do kontaktu typu G (identyczną jak w Wielkiej Brytanii).

Polisa turystyczna na wakacje w Kenii

Pamiętaj, że Kenia jest krajem egzotycznym a panujące tam zasady różnią się bardzo od tego, co można spotkać w Polsce. Właśnie dlatego przed wylotem warto wykupić polisę turystyczną, która uchroni przed konsekwencjami często zdarzających się sytuacji. Podczas wyboru polisy zwróć uwagę na pokrycie leczenia oraz gwarantowaną kwotę, do której ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność za Twoje zdrowie. Najlepiej, gdyby ta kwota była możliwie najwyższa. Jest to bardzo ważne ze względu na ceny za usługi medyczne w tym pięknym kraju. Jeśli jednak zadbasz o dobre ubezpieczenie nie powinno spotkać Cię nic złego. Sprawdź kalkulator ubezpieczenia podróżnego na: https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/.