“Hej Poznań” od 8:30

Nasz przedostatni odcinek programu Hej Poznań przed nami! Tym razem porozmawiamy między innymi z poznańskim fryzjerem wpisanym do Księgi Rekordów Guinnesa, będzie też kilka słów o naszym nowym programie Lifestyle Poznań i ciekawym dniu jakim jest Dzień Otwarty Notariatu.

Jako pierwszy na naszej kanapie zasiądzie Piotr Sierpiński – znany i ceniony poznański fryzjer i stylista. 6 listopada przedłużył włosy w mniej niż 7 minut i tym samym został okrzyknięty najszybszym fryzjerem świata! Więcej o swoim zawodzie opowie nam w rozmowie z Anią Drzazgą. 

Czas na kolejną, ciekawą akcję w Poznaniu. Projekt Poznań to inicjatywa rozpoczęta w 2011 roku. Ma na celu zrzeszenie działaczy społecznych i budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Więcej na ten temat opowie nam Kevin Nowacki, przedstawiciel Stowarzyszenia Projekt Poznań. Zachęci nas też do wzięcia udziału w akcji pod hasłem ‘Kartka dla polskiego bohatera.

Już po raz 12 Krajowa Rada Notarialna organizuje pod koniec listopada Dzień Otwarty Notariatu. W tym roku odbędzie się on pod hasłem ‘Porozmawiaj z notariuszem jak zadbać o swój majątek, bo warto zaufać profesjonaliście’. Notariusz Agata Laskowska przybliży nam tajniki tego zawodu podczas rozmowy z Piotrem Szulcem.

Codzienny Poznań to też Lifestyle Poznań! O naszym nowym programie opowie Maria Frąckowiak, która co tydzień relacjonuje Wam ciekawe wydarzenia i pokazuje miejsca warte Poznania! Premiera odcinka odbywa się we wtorek o godzinie 19. 

Skoro Lifestyle Poznań to i.. Eco Poznań! Ania Drzazga zaprosiła do studia Kaspra Jakubowskiego, architekta krajobrazu i edukatora przyrody, który rozpoczął współpracę z firma UWI Inwestycje S.A. Owocem tej współpracy będzie pierwszy w Polsce las kieszonkowy, który wyrośnie właśnie w Poznaniu To rodzaj ekosystemu, którego tworzenie polega na wysadzeniu licznych i zróżnicowanych pod kątem gatunku drzew i krzewów na niewielkim terenie o wielkości co najmniej 50m2 Pierwszy powstanie jeszcze w tym roku w rejonie Jeziora Maltańskiego!

Nie zabraknie też naszego stałego już gościa czyli Natalii Werstak z Warsztat Art. W rozmowie z Anią opowie nam o pomysłach na kosze prezentowe z dostawą do domu i pomysłach na ciekawe podarunki z roślinami w roli głównej. 

Bądźcie z nami już w ten poniedziałek od 8:30!