Od soboty kolejne zmiany organizacji ruchu na ul. św. Marcin i w okolicy

W weekend po raz kolejny zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym odcinku ul. św. Marcin oraz w okolicy. To duże zmiany dla kierowców.

 

Od początku miesiąca trwają prace związane z Projektem Centrum, obejmujące przebudowę kolejnego odcinka ul. św. Marcin. Wiążą się z tym zmiany w organizacji ruchu, które są wprowadzane etapami.

W sobotę, 27 listopada, wprowadzone zostaną kolejne. Tym razem zostanie wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. św. Marcin między ul. Gwarną a Kościuszki. Możliwy będzie jedynie dojazd do posesji, a piesi będą mogli poruszać się wyłącznie po wyznaczonych ciągach.

Na odcinku od ul. Kościuszki do mostu Uniwersyteckiego kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Na skrzyżowaniach z ul. Kościuszki, al. Niepodległości i Towarową nie będzie możliwości skrętu w lewo.

Kierowcom zaleca się objazdy ulicy św. Marcin przez ulice: Libelta, Roosevelta, Matyi i Królowej Jadwigi lub Libelta, 3 Maja, Ratajczaka.

Dodatkowo, na al. Niepodległości zostanie wprowadzony buspas, natomiast na ul. Roosevelta przy MTP zmieni się układ pasów, który ma na celu ułatwienie skręt w lewo na Most Dworcowy. Układ pasów ruchu zmieni się również na skrzyżowaniu ul. Libelta i al. Niepodległości przy Parku Moniuszki – kierowcy zyskają skręt w lewo.

Podczas prowadzonych robót zapewniony będzie dojazd zarówno do posesji jak i do m.in. pobliskich uczelni.