Rogalowe Muzeum Poznania z certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego

Rogalowe Muzeum Poznania zdobyło certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego. Nietypowa forma przedstawiania historii i tradycji stolicy Wielkopolski zyskała uznanie POT oraz internautów.

 

Rogalowe Muzeum Poznania typowym „muzeum” jest jedynie z nazwy. Istnieje od 2014 roku w samym sercu miasta – przy Starym Rynku, a z jego okien można oglądać poznańskie koziołki na Ratuszu. To atrakcja dla odwiedzających w każdym wieku, zarówno z Poznania jak i innych miast i państw.

Zamiast gablot są… blachy do pieczenia. Prowadzący opowiada o historii Poznania, nie zapominając o poznańskiej gwarze, a następnie przekazuje słodką wiedzę, czyli uczy wypiekać rogale świętomarcińskie. By sprawdzić, czy przepis rzeczywiście się zgadza, uczestnicy nie tylko mogą sami przekonać się, jak im wychodzi wałkowanie ciasta, ale przede wszystkim spróbować świeżych przysmaków.

Kapituła Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny doceniła nietypowe podejście do tematu i nagrodziła Rogalowe Muzeum Poznania.

Podkreślono nie tylko formę przekazu oraz atrakcyjność, ale także fakt dostosowania przekazu do odbiorców, także zagranicznych.

Dzięki tej nagrodzie poczuliśmy, że siedem lat naszej działalności jest doceniane nie tylko przez tysiące turystów, którym mogliśmy opowiedzieć o Poznaniu, ale także przez branżę turystyczną – mówi Szymon Walter z Rogalowego Muzeum Poznania.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas gali w Warszawie.

Sukces Muzeum został doceniony także w regionie.

Bardzo cieszymy z sukcesu Rogalowego Muzeum Poznania. Certyfikat POT to w pełni zasłużona nagroda dla jednej z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Poznaniu. Wielu turystów rozpoczyna swój pobyt w Poznaniu właśnie tam – mówi Jan Mazurczak, Prezes Zarządu PLOT.