Ciepła odzież, koce i pakiety żywnościowe trafiają do bezdomnych w Poznaniu

Dni są coraz chłodniejsze, a wiatr i opady coraz bardziej nieprzyjemne. W takich warunkach ciężko jest przetrwać, zwłaszcza, że nadchodzi zima, która oznacza jeszcze trudniejsze warunki atmosferyczne. Poznańska policja wraz z Caritas Poznań odwiedziła miejsca przebywania osób bezdomnych, by upewnić się, że wiedzą one o możliwościach uzyskania pomocy.

 

Jak wynika z policyjnych danych, najwięcej osób bezdomnych w Poznaniu koczuje na terenie Nowego Miasta. Najczęściej wybierają altany ogródków działkowych, bunkry, prowizoryczne szałasy, pustostany czy też kanały ciepłownicze.

Poznańscy policjanci wraz z Caritas Poznań odwiedzili miejsca bytowania bezdomnych, przekazując m.in. koce, pakiety żywnościowe i ciepłą odzież. Spytano także o samopoczucie i ogólny stan zdrowia i przekazano informacje odnośnie możliwości uzyskania pomocy socjalnej.

Jednocześnie Policja apeluje do mieszkańców, by nie być obojętnych wobec drugiego człowieka i w przypadku zauważenia niepokojącej sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu zgłaszać to policji, MOPR, straży miejskiej lub dzwoniąc na numer alarmowy.