Poznaniacy masowo ruszyli na szczepienia przeciw COVID19

Zapisało się 400 osób, “spontanicznie przyszło jeszcze 200 niezapisanych” – tak było w piątek w punkcie szczepień przeciw COVID-19 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Według rzecznika placówki, w ostatnich dniach znacznie wzrosło zainteresowanie szczepieniami. Dowód? Dane z soboty: w punkcie na terenie MTP zaszczepiło się 828 osób, a to znacznie więcej niż planowano.

Wzrost liczby chętnych do szczepień odnotował w ostatnich dniach największy w Wielkopolsce punkt szczepień, czyli ten znajdujący się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

– Widzimy lekkie drgnięcie, jakiś pozytywny powiew. Szczepiliśmy dotychczas trzy dni w tygodniu i były to rzędy 200, maksymalnie 300 osób, które przychodziły, żeby się zaszczepić w naszym punkcie. Ale od kilku dni widzimy, że takich osób jest więcej. Ciekawym przykładem jest piątek, kiedy zapisanych było około 400 osób, natomiast rzeczywiście zaszczepiliśmy ponad 600. To znaczy, że w jakimś spontanicznym ruchu przyszło do punktu około 200 osób wcześniej się nie zapisując – przekazał Bartosz Sobański, rzecznik Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

W sobotę punkt na MTP był czynny do godziny 13. Tylko dziś chęć szczepienia zadeklarowało około 600 osób. Po godzinie 13 okazało się, że w sobotę w punkcie zaszczepiło się znacznie więcej – niż planowano – osób. Preparat przeciwko COVID-19 przyjęło tu 828 osób.

Szczepienia w punkcie odbywają się we wtorki i piątki od godziny 16 do 20, a w soboty od godziny 8 do 12 (dziś – 27 listopada -wyjątkowo do 13). Zarejestrować można się na dwa sposoby:
– telefonicznie – od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-20:00; pod numerem: 61 646 33 44;
– mailowo –  wysyłając wiadomość na jeden z podanych adresów: szczepieniaseniora@skpp.edu.pl, szczepienia@skpp.edu.pl, szczepieniamobilne@skpp.edu.pl, zmianaterminuszczepienia@skpp.edu.pl