Stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe. Kto i do kiedy może się zgłosić?

Do poniedziałku, 6 grudnia, można zgłaszać kandydatów do Stypendium Sportowego Miasta Poznania. Stypendia przyznawane są od ponad 20 lat. W zeszłym roku w kategorii senior otrzymało je 22 zawodników.

 

Poznańskie kluby sportowe, fundacje, stowarzyszenia i związki kultury fizycznej mogą już zgłaszać swoich kandydatów, którzy otrzymają stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe w kategorii senior.

Warunkiem uzyskania stypendium jest przynależność do klubu sportowego lub stowarzyszenia, działającego na terenie Poznania oraz posiadanie karty zgłoszenia, licencji lub innego dokumentu, który uprawnia do udziału w zawodach. Ponadto kandydat musi uprawiać dowolną dyscyplinę olimpijską.

Ubiegać o stypendium mogą się kandydaci z wybitnymi wynikami sportowymi w konkurencjach olimpijskich, tzn. zdobywcy jednego z ośmiu pierwszych miejsc w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i jednego z miejsc w pierwszej szóstce Mistrzostw Europy.

To jednak nie jedyni, którzy mają możliwość starać się o świadczenie. Stypendium może zostać przyznane zawodnikom dyscyplin olimpijskich i nieolimpijskich oraz osobom niepełnosprawnym, uprawiającym sport i osiągającym w tym wybitne wyniki.

Poznańskie stypendium to wyróżnienie dla wszystkich Poznaniaków oraz Poznanianek poświęcających swój czas, a nawet życie rozwojowi fizycznemu i osiąganiu w tej kategorii najwyższych wyników.

Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku, 6 grudnia, w Kapitule Nagrody Sportowej i Stypendium Sportowego Miasta Poznania na adres: Urząd Miasta Poznania, Wydział Sportu, plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań.