Nowa odsłona aplikacji Smart City Poznań

W mobilnych sklepach Google Play oraz AppStore dostępna jest już nowa wersja poznańskiej aplikacji – Smart City Poznań. Dzięki niej każdy użytkownik może w prosty i szybki sposób uzyskać dostęp do zgłoszeń, dotyczących porządku, dróg, zwierząt, środowiska, pojazdów oraz różnych lokalnych inicjatyw w mieście Poznań. Możliwa jest także rezerwacja wizyty w urzędzie.

 

Smart City Poznań to aplikacja stworzona specjalnie z myślą o mieszkańcach Poznania i jest już dostępna w nowej odsłonie. Pozwala ona na szybkie i proste wysyłanie zgłoszeń, dotyczących codziennych problemów związanych m.in. z porządkiem w mieście, stanem dróg czy środowiskiem. Znajdują się tam także kategorie takie jak: zwierzęta, pojazdy i inicjatywy. Wysłane zgłoszenia trafiają bezpośrednio do odpowiednich wydziałów urzędu miasta, a także straży miejskiej.

Zaakceptowane przez odpowiednie służby zgłoszenia wyświetlają się na specjalnie przystosowanej mapie w aplikacji. Tam, klikając na poszczególne zgłoszenie, będzie można zapoznać się z jego szczegółami, a także wyrazić jego poparcie poprzez dostępny kciuk w górę.

Każdy użytkownik Smart City Poznań znajdzie tam powiadomienia z zakresu bezpieczeństwa (w tym ostrzeżenia pogodowe), awarii (dotyczących wodociągów czy kanalizacji), jak i transportu (gdzie znajdą się informacje o utrudnieniach drogowych). Pojawiają się także komunikaty z Rad Osiedli oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych. Nie brakuje aktualnych danych o stanie powietrza oraz sytuacji epidemicznej, a nawet dotyczących sytuacji nadzwyczajnych.

W aplikacji dostępne są ankiety, które pozwolą na wprowadzanie kolejnych zmian w mieście.

Natomiast w opcjach dodatkowych, Poznaniacy znajdą listę przydatnych odnośników do stron i portali miejskich. Można tam uzyskać informacje o aktualnych wydarzeniach, deklaracjach odpadowych czy Budżecie Obywatelskim. Możliwe jest nawet zarezerwowanie wizyty w urzędzie.

Korzystanie z aplikacji nie wymaga od użytkownika podawania żadnych szczegółowych danych. Do rejestracji niezbędny jest wyłącznie adres e-mail. Wyjątkiem są zgłoszenia, dotyczące nieprawidłowego parkowania – w tym przypadku wymagane będzie podanie imienia i nazwiska.

Smart City Poznań dostępna jest na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Wystarczy wejść w sklep Google Play lub AppStore i pobrać aplikacje bezpośrednio na swoje urządzenie. Po zainstalowaniu i szybkiej rejestracji, można w pełni korzystać z usług oferowanych przez aplikację.

Aplikacja Smart City Poznań powstała za sprawą pracowników Urzędu Miasta Poznania – przedstawicieli Biura Poznań Kontakt, Wydziału Gospodarki Komunalnej, Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych, Zarządu Dróg Miejskich, Straży Miejskiej, Miejskiego Inżyniera Ruchu, Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Centrum Inicjatyw Senioralnych, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych. 

Wszystkie prace nad aplikacją nadzorował Smart City oraz WCWI, a wykonała je Fundacja Veracity. Za hosting aplikacji odpowiedzialna jest firma Beyond.