Kupcy wracają na Rynek Łazarski

W środę kupcy powrócą na Rynek Łazarski, którzy czeka już na nich w nowej odsłonie. Handel i zakupy będą tam przyjemniejsze zarówno dla kupców jak i klientów.

 

Kupcy powrócą na Rynek Łazarski, ale będzie on w zupełnie nowej odsłonie. Na cele handlowe przygotowano 3600 metrów kwadratowych powierzchni, na których znajdzie się m.in. ok. 90 straganów i 13 pawilonów handlowych.

Całość została zadaszona przy użyciu nowoczesnej i innowacyjnej technologii. W ramach prac wymieniono także nawierzchnię rynku, co ułatwi poruszanie się, zwłaszcza w deszczowe dni oraz osobom przyjeżdżającym na stragany rowerami czy też poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Przygotowano nowe, szersze niż do tej pory chodniki. Dostępna jest także przestrzeń na ogródki gastronomiczne oraz organizację kameralnych wydarzeń plenerowych. Wyznaczono tez miejsce zabaw dla dzieci, a na dla ozdoby ustawiono fontannę.

Wokół przebudowanego targowiska pojawiła się nowa zieleń. Zamiast dotychczasowych 33 drzew jest 61, które w połączeniu z ok. 1200 krzewami, ok. 5500 bylinami i trawami ozdobnymi, a także 14500 roślinami cebulowymi nadadzą uroku przestrzeni. Efekty widoczne będą przede wszystkich wiosną i latem.

Kupcy wrócą na Rynek Łazarski 1 grudnia. Już w najbliższy weekend planowane są tam jednak także dodatkowe atrakcje. W tym roku zawita tam Betlejem Poznańskie – wraz z jarmarkiem bożonarodzeniowym i karuzelą dla dzieci.